Ładowarka BC-700

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
karoljozef
Posty: 53
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 14:07
Lokalizacja: sosnowiec

Ładowarka BC-700

Post autor: karoljozef »

Od jakiegoś czasu jestem tzw. szczęśliwym posiadaczem i użytkownikiem tytułowego urządzenia.
Przypuszczam, że jest wiele osób, które zastanawia się tak jak i ja się zastanawiałem czy warto kupić inną, lepszą, właśnie tą ładowarkę. Otóż warto. Bo to się najzwyczajniej opłaca, zwraca.

Zrefreszowałem już kilka kompletów akumulatorów, które wcześniej tytułowałem mianem "już chyba do niczego". Dzięki tej właśnie ładowarce otrzymały drugą młodość. Mało tego. Ja nie musiałem wydawać kolejnych pieniędzy na kolejne czwórki, a co najważniejsze środowisko odetchnęło i greenpeace się cieszy.

Pytanie nasuwa się retoryczne i niemiłe. Czy producenci akumulatorów świadomie robią nas w konia, że wciskają nam do zestawów siermiężne urządzenia (ładujące zwykle bardzo wysokimi prądami), które powodują jedynie, że zmuszeni jesteśmy do kupna kolejnych, nowych pakietów. :???:
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Podejrzewam, że to rynek czyli Klienci wymuszają produkcję takich ładowarek.
Pomyśl sobie, że nieoświecony Gość ma kupić ładowarkę. Ma do wyboru taką za 20 zł co ładuje w 5 minut i taką za 70 zł, która ładuje 4 godziny.
Którą wybierze? :)
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Tak a propos - gdzie kupowałeś ładowarkę - allegro, baltrade. hurt.com czy jeszcze gdzieś indziej? Też się zastanawiam nad zakupem i chcę kupić od sprawdzonego dostawcy.
A i jeszcze jedno kupowałeś sama ładowarkę, czy w komplecie z eneloopami?
Trzecie ostatnie pytanie - rozważałeś zakup wyższego modelu : BC-900, BC-1000 czy MH-C9000?
Na forum były opinie, ze np. BC-700 kiepsko się spisywała, a MH-C9000 jest dużo lepsza.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

rafalklis
Święta racja!
karoljozef
Posty: 53
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 14:07
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: karoljozef »

Rafalkisie!

Oczywiście, że portfel kształtuje klienta i rynek.
Warto dodać, że zanim kupimy jedną dobrą rzecz kupujemy wcześniej parę złych... :wink: Logiki to nie ma, ale interes jest z tego gigantyczny.

Maksie!

Kupiłem na alle od baltrade (to jest hurt.com.pl...). Tak, z kompletem eneloop'ów. Nie ma co kombinować, bo to chyba najlepszy zestaw.
Co do modelu. Uznałem, jak wielu, że ta BC-700 jest najlepszą z najtańszych, a już tych lepszych i droższych... :mrgreen:

pozdrawiam wszystkich Doładowanych!
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

karoljozef pisze:Rafalkisie!
Logiki to nie ma
Wydaje mi się że jednak jest w tym jakaś logika. Skoro ładuje to po co przepłacać :lol:
Pozatym ludzie się nie znają na wszystkim i skoro opis jest ładnie ubarwiony to nie wiedzą co w trawie piszczy.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

max4max pisze:Tak a propos - gdzie kupowałeś ładowarkę - allegro, baltrade. hurt.com czy jeszcze gdzieś indziej? Też się zastanawiam nad zakupem i chcę kupić od sprawdzonego dostawcy.
A i jeszcze jedno kupowałeś sama ładowarkę, czy w komplecie z eneloopami?
Trzecie ostatnie pytanie - rozważałeś zakup wyższego modelu : BC-900, BC-1000 czy MH-C9000?
Na forum były opinie, ze np. BC-700 kiepsko się spisywała, a MH-C9000 jest dużo lepsza.
pozdrawiam
Baltrade - mogę polecić. Kupowałem u nich akumulatory, ładowarki, wczoraj dostałem Walle i średni czas wysyłki to góra 20 godzin.

Co do BC-700 - ciekaw jestem gdzie wyczytałeś takie opinie ? Sam posiadam taką ładowarkę kilka lat i nie mogę o niej powiedzieć złego słowa. Co innego jeśli ktoś wrzuca do nich martwe akumulatory i potem narzeka lub nie ma najmniejszego pojęcia o ładowaniu akumulatorów.

A co do ładowarek, prądów ładowania - dawno temu (jakieś 10 lat temu) - miałem cyfrówkę a w zestawie była ładowarka do 4 akumulatorów AA. Czas ładowania - godzina, prąd - 2A na ogniwo :D Akumulatory dowalone w niecały rok. Zamierzenie producenta - kup pan teraz nowe akumulatory.
ILPT
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Ja mam tą ładowarkę właśnie z hurt.com.pl. Polecam.
Przejrzyj ich ofertę, bo przy okazji możesz sobie coś jeszcze dołożyć.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

skaktus pisze: Co do BC-700 - ciekaw jestem gdzie wyczytałeś takie opinie ?
A choćby tu - http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... 47a#118696

Zresztą jest sporo opinii o przegrzewających się, czy nie wyłączających się tych ładowarkach. Pewnie są jak to w produkcji lepsze i gorsze egzemplarze i to też może grać rolę.

Ale co powiecie o jeszcze jednej - teoretycznie odpowiedniku BC-900 a tańszej niż BC-700 czyli BC-800 - http://allegro.pl/listing/listing.php?string=bc-800
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

Apropos tej aukcji z Allegro - od kiedy to prąd mierzymy w "mAh"?
Nie mam BC-800, niemniej z niemieckich testów wychodzi, że nie da się w niej wybrać indywidualnych kanałów - więc albo wszystkie ładujesz albo rozładowujesz (proszę, niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę). Limit ładowania dla niej to teraz 3500mAh (wcześniej było 3000mAh), max prąd ładowania dla 2 ogniw to 1500mA, dla 4 to 1A.

BC-700 - tu jakość zależy od producenta (niby to LaCrosse, ale kopii było mnóstwo) - część implementowała poprawiony firmware, część nie. Tu niestety trzeba szukać testów i opisów albo po prostu spytać kolegów, którzy nie mają z nią problemów, gdzie kupili.
W sumie najbezpieczniejszym wyborem jest nadal BC-900 (ale nie BC-9009, w której dopiero od firmware'u v37 usunięto problem z przegrzewaniem przy ładowaniu prądem 4x1A).
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

kodi pisze:Nie mam BC-800, niemniej z niemieckich testów wychodzi, że nie da się w niej wybrać indywidualnych kanałów - więc albo wszystkie ładujesz albo rozładowujesz (proszę, niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę).
Z tego co ja czytałem to kanał wybierasz wyjmując/wkładając ogniwo - wtedy jest dostęp do ustawień dla tego jednego kanału.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja BC700 kupowałem jako marka TechnoLine i tą bym polecał. Problemu nigdy z nią nie miałem.
ILPT
Lukalago
Posty: 10
Rejestracja: sobota 23 sty 2010, 14:32
Lokalizacja: earth

Post autor: Lukalago »

Ja mam/miałem ładowarkę BC-900 Technoline, działała ok 2 lat i padła, siadały poszczególne kanaly, napis FULL na wyświetlaczu, brak działania przycisków. Trochę się zawiodłem, bo kiedy była sprawna to był ideał.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Moja też tak miała na jednym kanale, ale potem jej przeszło. Nie wiem czy coś się musiało wygrzac, czy samo jej przeszło, ale działa.
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

Lukalago pisze:Ja mam/miałem ładowarkę BC-900 Technoline, działała ok 2 lat i padła, siadały poszczególne kanaly, napis FULL na wyświetlaczu, brak działania przycisków. Trochę się zawiodłem, bo kiedy była sprawna to był ideał.
A jakiego prądu ładowania najczęściej używałeś ?
Ni-Cd Man.
ODPOWIEDZ