sku.7880 nie działa :(

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

sku.7880 nie działa :(

Post autor: igi »

Witam
Więc doszedł do mnie długo oczekiwany sku.7880i niestety nie działa ...
Najpierw działał, ale na diodę dawał w trybie high jakieś 70 mA :/. Myślałem że przyczyną może być słaba masa, więc ją poprawiłem i po tym driver w ogóle przestał działać.
Jednak po włączeniu latarki i zwarciu masy z minusem na diodzie latarka się zapala.

Podczas testowania stało się już tak raz, jednak po jakiejś pół godziny leżenia latarka zaczęła działać, teraz niestety na razie jest to trup.

Czy ma ktoś jakieś pomysły co mogło paść ? Ewentualnie jak go reklamować na DX ?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Normalnie reklamuj na DX, RMA czy jakoś tak to tam klikasz. Przy takiej wartości towaru podejrzewam nie będą cisnąć żeby to odsyłał tylko wyślą zamiennik. Tylko się jeszcze musisz przecisnąć przez tą ich głupkowatą kilkudniową litanie zapytań :???: Czy pan na pewno dobrze podłączył, czy sprawdzał pan baterie, jaki jest koszt wysyłki do HK i tym podobne. Z praktyki niestety wiem że napisanie wszystkich tych informacji w pierwszej wiadomości niczego nie ułatwia i pytają dalej jak cyborgi jakieś :roll:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ale ja mam 7880 :(.
W każdym bądź razie puściłem do procka obejście, ale nic to nie dało - objawy takie same :). Aha po odpaleniu drivera na sucho, na wyjsciu mam około 5v jednak podpięcie do niego diody powoduje że napięcie na wyjsciu spada do około 2,2v powolutku rośnie aż nagle się urywa i miernik mi szaleje (mastech) tzn ciągle zmienia zakres mierzonego napięcia

[ Dodano: Sob Lis 01, 2008 4:03 pm ]
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zmusić ten driverek żeby pracował jako step up na pełnej mocy ? Co z czym połączyć ? ;) Bo jak połączę diodę z masą to świeci, ale w diode idzie max 110 mA
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

igi pisze:Ale ja mam 7880 :( .
ajj,. to sorki.
Reklamuj-poweinni podeslac nowy.
Zeby na fullu miec diode-anode podlaczasz do tego kabelka, ktory juz byl wlutowany jako plus diody, katode leda do masy.
Nie mozna brac z 5V z procka bo to jest napiecie stabilizowane, przez rezystor i diode zenera-tylko dla procka, wydajnosc byle jaka.
Jak by co machne foty
p.s. moze masz zle dolutowane kabelki, w zle miejsca, albo jakis zimny lut?
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Rozebrałem drivera na części, przelutowałem wszystkie miejsca i nic się nie poprawiło.
Mam teraz właśnie diodę tak podłączoną jak napisałeś ale jak już pisałem max jaki osiągam to około 100 mA
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

A plus-kabelek "dodatni" masz dolutowany bezpośrednio do kondensatora na wyjściu przetwornicy?
Możesz na wszleki wypadek zrobić foto?
Jesli tak masz to niestety driverek jest w jakiś sposób uszkodzony...
Obrazek
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Mój driver troszkę się różni układem elementów ale kabelki mam raczej dobrze podłączone.
Obrazek

[ Dodano: Pon Lis 03, 2008 1:17 am ]
Witam ponownie. Zareklamowałem driver, jednak chciałbym coś wskrzesać z tego. Nawet jeżeli miałby działać jako zwykły step-up. Sprawdziłem wszystkie elementy na płytce (poza pic - bo nie wiem jak go sprawdzić, zresztą może być sprawny a ulotniła mu się pamięć np ;)) i wydają się być sprawne. Napewno diody są ok, trany chyba też, więc pozostaje jedynie możliwość że te trafo/cewka ma źle podłączone odczepy. W związku z tym mam prośbę o jakieś dokładne foto z pokazaniem jak powinny byc połączone odczepy :).

Będę zobowiązany
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

fotki, o które prosiłeś. :wink:

Jak mają byc lepsze-pisz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

p.s. zasiliłem przed chwilą tego SKUbańca ciut wyższym napięciem-padł.
Zniknęly(prawie) tryby, stała jasność, ledwo modulowana-uszkodził się tranzystor kluczujący, ten, od którego biały kabelek odchodzi.Wymiana na TSM2312 i działa.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Hej
Więc polutowałem wg zdjęć i mam z powrotem tryby, ale jestem też w punkcie wyjścia - czyli w trybie high w diode idzie 100 mA - tyle mniej więcej dawał oryginalny step-up z tej latareczki więc łatwo zrozumieć moje rozczarowanie ;).

Jak napisałeś o tym kluczującym to wpadłem na pomysł że może tu się chinole pomylili ?
Czy u Ciebie różni się on od pozostałych dwóch ? Bo u mnie wszystkie trzy trany mają to samo oznaczenie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

tak samo oznaczone
Zmierz prosze napięcie na tym kondensatorze który ma dolutowany kabelek PLUS(anoda) z dioda i bez diody(LED)
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Więc:


Bez diody ~5.25v
Z diodą ~2,97

Mierzone w trybie high
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hmm....nie masz drugiej sztuki, żeby sobie porównac co nieco?
Podejrzewac mozna sporo, padły kondzior (ten z dolutowanym plusem), którys mosfet(tranzystor), jakies zwarcie pomiędzy ścieżkami, albo w trafie między zwojami...jak masz zacięcie to możesz spróbowac podmienic tranzystory(z tym od minusa diody-on tylko PWM robi), przyjrzec się dokładnie , moze dolutowac równolegle do kondensatora (do którego jest plus dolutowany) jakis drugi kondensator rzędu 2,2-100uF , najlepiej z niskim ESR
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Drugiej sztuki nie mam - jeżeli mi przyślą nowy to będę miał :)
Kondensatory pomierzyłem miernikiem i są sprawne (około 8-9 uF) Jak dołożyłem równolegle ~5uF to straciłem tryby (choć może to przypadek) po odlutowaniu wróciły.
Trany chętnie bym podmienił, ale najlepiej jak byś powiedział czym mogę je zastąpić i z czego ewentualnie wyszabrować ;)

Najprawdopodobniejsza wydaje się opcja z zwarciem w trafie niestety.

[ Dodano: Wto Lis 04, 2008 6:53 pm ]
Więc może i trany są uwalone, gdyż podmieniłem z jednym i straciłem tryby, niestety nie mam skąd wziąć zamienników więc pozostaje mi czekać na reklamację.

[ Dodano: Pią Lis 07, 2008 9:44 am ]
Reklamacja uznana - wsadzili do mojego innego zamówienia żeby oszczędzić na przesyłce :). Teraz czekam na reklamację wf-139 :/ - zaproponowali wymianę - tylko ciekawe jak z kosztami wysyłki do nich wadliwego sprzętu.
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Calineczka pisze: p.s. zasiliłem przed chwilą tego SKUbańca ciut wyższym napięciem-padł.
Zniknęly(prawie) tryby, stała jasność, ledwo modulowana-uszkodził się tranzystor kluczujący, ten, od którego biały kabelek odchodzi.Wymiana na TSM2312 i działa.
Witam

też mam problem z tym driverkiem, początkowo zasilałem go jednym akku AA, potem dwoma - było OK, po jakimś czasie odlutował mi się biały przewód, driver pochodził jeszcze trochę, teraz mam tylko kilka trybów, do tego np. w SOS dioda nie wygasza się całkowicie między błyskami, także podejrzewam uszkodzenie, które wystąpiło u Ciebie. Czy jest wogóle jakiś zamiennik tego tranzystora, który użyłeś, a byłby łatwiej dostępny ?
ODPOWIEDZ