VB-16 i przełączanie trybów.

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Mithrandir159
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 25 maja 2008, 20:17
Lokalizacja: Tarnów

VB-16 i przełączanie trybów.

Post autor: Mithrandir159 »

Witam, kilka dni temu w mojej, niedawno nabytej VB-16 pojawił się problem z trybami. Otóż chodzi o to, że wcześniej latarka "zapamiętywała" ostatnio używany tryb, i przy następnym włączaniu automatycznie uruchamiała się w tym trybie. Teraz problem jest taki, że przy każdym uruchomieniu latarka od razu ustawia się na FULL. Co może być powodem, i czy da się to naprawić?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

powodów może być kilka.Uszkodzony software w procku, zdarza się że zgubi kawałek programu, uszkodzona zewnętrzna pamięć eeprom, jesli z takowej korzysta, albo jakies mikropęknięcie/zimny lut/przerwa?
Rozebrać, obejrzeć, przelutować, złożyć, testować....pytać? :wink:
Mithrandir159
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 25 maja 2008, 20:17
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Mithrandir159 »

Więc najpierw muszę pozbyć się kleju, który uniemożliwia odkręcenie głowicy. Nie wiem czy będę sie w to bawił. Może poprostu ją zostawię tak jak jest...

P.S. Zmieniłem akumulatorek (18650) i teraz uruchamia się z najsłabszym trybem
P.S.2 Następnie włożyłęm 2x CR132...czy jakoś tak i tryby działają jak powinny...dziwne
mar3
Posty: 64
Rejestracja: piątek 20 cze 2008, 19:02
Lokalizacja: z torcha ;p
Kontakt:

Post autor: mar3 »

Czy można zmieniać tryby ? coś się "blokuje" może przy zmianie ?
kisiel's group member - supersam & jabco team
Mithrandir159
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 25 maja 2008, 20:17
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Mithrandir159 »

Tryby można normalnie zmieniać. Chodzi o to, że przy uruchamianiu latarki automatycznie ustawia się najsłabszy tryb. Zrobiłem jeszcze pare testów z różnymi akumulatorkami, i zauważyłem, że ten problem występuje jedynie w przypadku akumulatorka, który już pracował parę godzin. Można ma już za małe napięcie i latarka automatycznie ustawia tryb na minimum? Jeżeli tak, to dlaczego wcześniej ustawiała na Full?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Pamiec zaskakuje po ok 2-5sekundach. Moze w takim czasie jej nie trzymasz?
Pozdrawiam
DNF
Mithrandir159
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 25 maja 2008, 20:17
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Mithrandir159 »

To nie to. W pełnych akusach zmieniam trym, wyłączam latarkę, włączam, i jest ten sam tryb. A przy tym lekko rozładowanym akusie choćbym i minutę świecił na Full, to po ponownym włączeniu jest minimum.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hmm, ciekawe...pytanie co potrzebuje tego wyższego napięcia do działania? Wątpię, by procek uzalezniał zapis od wielkości napięcia zasilającego świadomie, na skutek pomiaru.Prędzej podejrzewał bym, że eepromowi brakuje jakichś ułamków volta...
O rozkręcanie pytać Mar3 :mrgreen:
Mithrandir159
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 25 maja 2008, 20:17
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Mithrandir159 »

Naładowałem akumulatorek i jest ok. Wniosek: latarka automatycznie uruchamia się w najsłabszym trybie, gdy akumulatorek jest już "słaby". Szkoda, że tak wcześnie, bo ten akus wcale nie był już tak wyładowany.
ODPOWIEDZ