Oświetlenie do roweru/motocykla cross

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
arturo96
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 20:56
Lokalizacja: czarna dziura

Oświetlenie do roweru/motocykla cross

Post autor: arturo96 »

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie ,otóż potrzebuje porady na temat wyboru latarek do oświetlenia podczas szybkiej jazdy na rowerze bądź motorze przez las.
Myślałem o zastosowaniu 3 źródeł światła ,tylko nie wiem czy pozwoli mi na to mój budżet a mianowicie do 250 zł. Wiem ze nie można wszystkiego pogodzić w 1 latarce dlatego mam pomysł aby użyć 2 latarek montowanych na kierownicę w tym jedna z nich musiała by dawać dość mocy wąski snop światła który by oświetlał dalszą drogę a 2 doświetlała by znacznie bliżej ale dość szeroko.Do tego dorzucił bym jakąś czołówkę jeśli bym potrzebował w danej chwili doświetlić miejsce w które spoglądam.Zależy mi najbardziej na tym aby jadąc corsem/rowerem widział wszystko i żeby barwa światła była raczej jako ciepła biel.Ważne dla mnie by było aby światło z w/w latarek nie wyglądało tak że w środku znajduje się jaśniejszy punk a dookoła słabsze światło Proszę o poradę co się najlepiej spisze w takim zastosowaniu.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Witaj,
masz już ładowarki, ogniwa 18650 ? Czy dopiero zaczynasz "przygodę" ?
Jeśli nic nie masz, może być ciężko zmieścić się w tej kwocie.
W innym razie, polecił bym Ci którąś latarkę modowaną przez Grega np solarforce L2, neutralna biel, bądź cieplejsze odcienie.
Do tego modowaną przez Dariusza70 S2 :
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... 22b#121573
Jak zwiększysz budżet to nowe ogniwa Panasonica np z fasttech.com lub od Wojtazo :
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... 22b#120814
Do tego ładowarka od Grega i masz super zestaw. Jedynie musisz trochę zwiększyć budżet.
Zapytaj Grega, czy ma jakąś tańszą wersję, bo wiem , że takie były. Różniły się obudową.

Jeśli nie masz czołówki, to polecam zamontowanie s2 na kask. Jest mała i stosunkowo lekka.
Lepiej jest mieć 2 słabsze na kasku i kierownicy, niż jedną super na kierownicy. Ty będziesz miał 2 świetne tu i tu.
Mocowanie na kierownice : http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... r-bicycles bardzo tanie, a niezawodne. Lub obracane, droższe : http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... unt-holder
arturo96
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 15 wrz 2013, 20:56
Lokalizacja: czarna dziura

Post autor: arturo96 »

Dzięki za odpowiedź bandit , nie mam nic dopiero zaczynam przygodę co do latarek to właśnie myślałem o zmodyfikowanych bądź poprawianych przez kogoś z tego forum. Ogólnie to najlepiej by było jak bym wszystko zakupił u jednej osoby z tego forum (może mógłbym liczyć na jakiś gratis albo zniżkę za kilka rzeczy na raz)A mam jeszcze pytanie co do zmiennej optyki jest to dobre rozwiązanie do zastosowania na moje potrzeby?
Ostatnio zmieniony środa 18 wrz 2013, 07:50 przez arturo96, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Napisz do Grega, on ma na pewno latarkę modowaną na sprzedaż, ładowarkę i ogniwa też ma. Ma również bardzo dobry uchwyt na rower, lecz nie jest tani ( mam taki sam) ale, te które Ci wysłałem też są bardzo dobre. Jak nie potrzebujesz kręcić w poziomie przy kierownicy, to zdecydowanie wystarczy ten najtańszy uchwyt. To już masz od jednej osoby 3/4 zakupów, które są Ci potrzebne, od Dariusza70 bierzesz jedną S2 modowaną i z głowy.
Hm zobacz jak świeci zarówno latarka od Grega i Dariusza 70. Może Ci wystarczy. Na odległość powinno Ci w zupełności wystarczyć, xm-l też świecą dość szeroko w tych latarkach.
Myślę, że będzie dobrze, tym bardziej jak będziesz miał jedną na kasku, to na pewno.

Jak nie zależy Ci bardzo na czasie, a chcesz zaoszczędzić na ładowarce i ogniwach, to kup w fasttech.com i zdecydowanie panasonici.

Editt:
Dariusz70 też ma w sprzedaży ogniwa i uchwyty na rower. Bierz tam gdzie taniej.
ODPOWIEDZ