Oświetlenie (najlepiej komplet) do 300zł

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

max4max pisze:

Co do wysyłki to fakt droga - za droga, ale nie pisz, że zarabia 25 zł, bo paczka kosztuje 9,50 zł plus opakowanie, logistyka, dojazd na pocztę ( sądzę, że 12-13 zł byłoby OK).
Plus prowizja allegro od tego co zarobi na czysto, a musi zarobić bo po to sprzedaje ;)
pzdr
A w opisie aukcji napisane jest, że: "- latarka wysyłana do Ciebie bezpośrednio od producenta-czas dostawy od ok 7-21 dni".

Wiec jednak zarabia te 25zł.

A co do cła i VAT to na pewno go nie płaci.

Ale z drugiej strony macie rację - skoro znajdują się chętni nawet na taką cenę to czemu by nie zarobić...

I w opisie aukcji ma błąd:
TORCH.PL najlepsze forum latarkowe !
Wiadomo, że swiatelka.pl jest lepsze ;)
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

max4max pisze:Co do wysyłki to fakt droga - za droga, ale nie pisz, że zarabia 25 zł, bo paczka kosztuje 9,50 zł plus opakowanie, logistyka, dojazd na pocztę ( sądzę, że 12-13 zł byłoby OK).
przeoczyłeś, że te 25 zł to sprzedawca liczy sobie za przesyłkę z chińskiego sklepu. Poczty to on nawet na oczy nie ogląda... :)
Na szczęście nie ma obowiązku kupowania u niego.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

max4max pisze:
MaciekB pisze:Co do 1 pozycji. Ale ktoś interes zwietrzył. Sprzedaje lampkę za 200zł, która w Chinach kosztuje 140zł. Więc zarabia 60zł nie mając nawet światełka w ręce.


Tutaj masz właśnie w cenie ~140zł KLIK

Jeśli boisz się zakupów z Chin to nie ma czego. Wszystko jest proste i bezpieczne.

EDIT:

I jeszcze liczy sobie 25 zł za wysyłkę. Czyli zarabia 85zł!!!
Kalkulacje w/g mnie naciągane.
Po pierwsze - lampka z chin bez cła i vatu, jak chcesz być legalny to dolicz sobie ( co najmniej vat - 22%)
Co do wysyłki to fakt droga - za droga, ale nie pisz, że zarabia 25 zł, bo paczka kosztuje 9,50 zł plus opakowanie, logistyka, dojazd na pocztę ( sądzę, że 12-13 zł byłoby OK).
Plus prowizja allegro od tego co zarobi na czysto, a musi zarobić bo po to sprzedaje ;)
pzdr
Skopiowane z allegro : - latarka wysyłana do Ciebie bezpośrednio od producenta-czas dostawy od ok 7-21 dni
Czyli poprostu zamawiając na fasttechu czy innej stronie z przesyłką free zmienia adres na taki jaki ma osoba kupująca.

Jeśli by były jakieś problemy z cłem to przyjdzie na osobe do której jest paczka zaadresowana.

Dzisiaj każdy chce zarobic. Jak komuś się nie chce szukać tańszej oferty tylko 1 lepsza z allegro to przepłaci.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

No dobra - przeoczyłem o tej wysyłce, co do wysyłki z fasttech to nie sądziłem, ze może być na inne dane niż podawane przy rejestracji ( lub adres z paypal).
Sprawdzę tę możliwość przy następnym jakimś zamówieniu.
Jeśli tak jest to ryzyko, ze ktoś zapłaci dodatkowo cło jest spore - u mnie otwierano ostatnio malutką paczkę z fasttech z napisem "gift" a jakże w urzędzie celnym.
Na szczęście wartość była kilkudolarowa, więc bez vat cła.
szadam
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 lip 2013, 00:35
Lokalizacja: Lębork

Post autor: szadam »

Jak na razie rozpisujecie się co do ceny, ale czy Lampka jest warta swojej ceny i czy możecie ją polecić??
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 wrz 2013, 16:54 przez szadam, łącznie zmieniany 2 razy.
MardoQ
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 19 cze 2008, 17:47
Lokalizacja: Heaven

Post autor: MardoQ »

Cześć w mieście oślepia jak każda praktycznie na reflektorach, trzeba albo dorobić osłonkę żeby nie świeciła za wysoko. Albo skierować ją niżej (i wtedy świeci na bliższą odległość).

Poleca się poza tym poprawienie odprowadzenie ciepła z diody.

Sam będę wymieniał w niej teraz reflektory na kolimatory i zrobię porównanie dla zastosowania typowo rowerowego.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

szadam pisze:jak zarazie rozpisujecie się co do ceny, ale czy Lampka jest warta swojej ceny i czy możecie ją polecić??
Kilka osób ją posiada i opinie ma dobre. Wpisz w szukajkę nazwę i poczytaj.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
szadam
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 lip 2013, 00:35
Lokalizacja: Lębork

Post autor: szadam »

Ja to raczej wymieniać nic w niej nie będe bo tylko coś popsuje ;)
enagem
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 14 wrz 2008, 23:15

Post autor: enagem »

Pomierzył ktoś może prąd na poszczególnych trybach tej lampki?
Czy lampka posiada zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora,oprócz wskaźnika,co jest w opisie?
MardoQ
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 19 cze 2008, 17:47
Lokalizacja: Heaven

Post autor: MardoQ »

szadam pisze:Ja to raczej wymieniać nic w niej nie będe bo tylko coś popsuje ;)
No to w takim razie, albo zamawiasz z FT (32 USD chyba) bez poprawek też działa dobrze, nie znaczy że nie może lepiej.
Lub możesz zlecić komuś tutaj z forum zamówienie dla Ciebie oraz wykonanie poprawek.

Z allegro na 99% przypadków wyjdzie drożej nawet jeśli dostałbyś dokładnie to samo co zamówić można w FT.

[ Dodano: 2 Wrzesień 2013, 14:27 ]
enagem pisze:Pomierzył ktoś może prąd na poszczególnych trybach tej lampki?
Czy lampka posiada zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora,oprócz wskaźnika,co jest w opisie?
Nie mierzyłem prądów (jeszcze :) ), a przy rozładowywaniu przełączają się chyba. ( sprawdzę jutro jak braciszek mi ją przywiezie.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

szadam pisze:Ja to raczej wymieniać nic w niej nie będe bo tylko coś popsuje
Była też w sklepiku do sprzedania: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=115573#115573
Pytaj czy będzie zamawiał jeszcze i czy ewentualnie ją poprawi dla Ciebie.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
szadam
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 lip 2013, 00:35
Lokalizacja: Lębork

Post autor: szadam »

Na czym polegały by poprawki?? Sorki ale nie znam sie :)
Jaki był by koszt ewentualnych poprawek i wysyłki do mnie takiej lampki :)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Przeczytaj pare tematów z działu nasze projekty modyfikacje.
Zwykle w najlepszym przypadku wystarczy wypolerować pigułe, mcpcb i wymiana pasty termoprzewodzącej na lepszą.
Full wypas to już wymiana diody na XM-L2 na miedzianym podłożu typu sinkpad czy noctigon, szkiełko z powłokami AR o wysokiej przepuszczalności światła.
Co to kosztów to wszystko zależy od osoby która się tego podejmie i przeprowadzonych modyfikacji, + wysyłka pp jakieś 10 zł.
enagem
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 14 wrz 2008, 23:15

Post autor: enagem »

A wspominana lampka w lepszej cenie :) 36$ obecnie
http://www.ledsupermall.com/black-solar ... ights.html
Sklepu nie znam,jeszcze nic w nim nie kupowałem.
szadam
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 lip 2013, 00:35
Lokalizacja: Lębork

Post autor: szadam »

Dziękuje koledzy za doradzenie przy wyborze oświetlenia przedniego.
Padło na FandyFire X2 (z modyfikacją przez jednego kolegów z forum) i jestem mega zadowolony.
Nie ma mowy że czegoś nie dostrzegę w nocy w szczerym polu. albo że ktoś z przeciwka nie zauważy.
Do zwykłych przejazdów w zupełności wystarczy najsłabszy tryb ( nie wiem jak to przy standardowych ledach)
W dzień w pełnym słońcu miałem uruchomiony tryb strobo , akurat jechał znajomy i powiedział żę błyskam bardziej niż fotoradar :twisted: :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ