Latarka z DX za max 20$

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Latarka z DX za max 20$

Post autor: tOmki »

Potrzebuje latarki na prezent (pilnie), musi spelniac 3 warunki:
- 2 baterie AA,
- jak najdluzszy czas dzialania,
- cena ponizej 20$.

Jutro najpozniej musze zrobic zamownianie, a nie mam zbyt duzo czasu zeby sleczec nad netem, dlatego prosze o pomoc.

Z gory dzieki
mikoaj68
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2008, 15:46

Post autor: mikoaj68 »

Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

mikoaj68 pisze:To moze ta

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10727

Pozdrawiam Mikolaj.
Właśnie taką kupiłem - bez modowania, tak jak przyszła z Chin, jest całkiem przyjemna i użyteczna. To moje pierwsze zetknięcie z Ultrafire i nie jestem rozczarowany. Pracuje długo i wydajnie nawet na jednej baterii AA. Po wrzuceniu przedłużki mieści dwa AA i pracuje jeszcze lepiej. Pierwsza prezentacja chłopakom w pracy spowodowała atak flashomanii u dwóch osobników do tej pory używających luxeonów i wzrost obrotów DX'a.

Nie jest ideałem, ale za tą cenę nie wyszukałem nic innego gotowego do natychmiastowej pracy z trybami. Jakość wykonania - jak dla mnie bardzo dobra, czasem tylko trzeba dość mocno skręcić by złapała kontakt po wymianie aku. Zaleta - poza stosunkowo wąskim spotem daje dość dużo światełka pod nogi.

Czas przesyłki z DX opisałem tu: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=11790
Pozdr.
Pikom
lechd
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:14

Post autor: lechd »

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Co sądzicie o tej : http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14595 latarce jako przeznaczonej do jazdy na rowerze ? Fajna sprawa to zoom, którym można dostosować wiązkę do bieżących potrzeb, nie wiem tylko jak to będzie przypuszczalnie świecić na tej diodzie ? Ile to może dawać luksów bo nic nie piszą (mniej więcej oczywiście) ?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Twoj pierwszy post, wiec warto sie przywitac moze co? :evil:
Ta latarka jest do dup*, ze sie tak wyraze...glowica jest bardzo luzno osadzona, wiec w czasie jazdy zoom sam bedzie Ci sie zmienial. Przy takiej latarce, na max skupieniu(widac strukture emitera) mysle, ze nie bedzie wiecej niz 8-9kluxow.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Oj bardzo optymistycznie powiedziałeś te cyferki :) Nie liczył bym na tyle.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Heh, gorna granica:)
Przy Q5 i ok 1.2A w diode + soczewka asferyczna to mozna ok 15k luxow wyciagnac, a na tej z DX to kto wie...
Moze Midi zmierzy, o ile jeszcze ma ta "wypasiona latare" :mrgreen:
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Hmmm Nie jestem pewien Mikołaju ale to zdaje sie Calineczka to cudo na zlot przywiózł :wink:
Sometimes darkness can show you the light
lechd
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:14

Post autor: lechd »

Dziękuję za odpowiedzi, nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle z opiniami co do tej latarki :shock: . Już ją chciałem zamawiać. Mój drugi typ to Romisen RC-U4 ( http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11119 ) min ze względu na uniwersalność źródła zasilania. Mocno również myślę o jej przerobieniu, ale jako kompletny laik w elektronice dużo będę musiał jeszcze poczytać forum :razz:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Bocian pisze:zdaje sie Calineczka to cudo na zlot przywiózł :wink:
też mi się tak zdaje.... ;-)
Napiszę krótko-nie polecam.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Aha, przepraszam, pomylilem sie :)
Pozdrawiam
DNF
PS Jak mowa o zlocie, to powiem Wam, ze nie moge sie juz doczekac nastepnego :D Teraz to dopiero bedziemy miec sprzety :P
ODPOWIEDZ