Wybór latarki do 200zł

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
unnamed
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 18:26
Lokalizacja: Bydgoszcz/Grudziądz

Wybór latarki do 200zł

Post autor: unnamed »

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum. Czytałem już kilka tematów i wiem że są tutaj naprawdę dobrze znający się na rzeczy spece. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami znajdziemy sprzęt który mnie interesuje. Otóż poszukuję solidnej lampki, tych chińskich miałem dziesiątki i najdłużej wytrzymywały po rok czasu. W poniedziałek wyjeżdżam na tydzień w góry, typowe łażenie do późna i do tego czasu muszę mieć ją już w domu.
Zastosowanie:
-czasem jakiś dłuższy wypad (aktualnie w tatry)
-przejażdżki po 2 godzinki na rowerze co kilka dni (powinna dać się zamocować w jakiś uchwyt, to już sobie dopracuję)
-zbliża się jesień, wieczorami robi się ciemno, przyda się przy wychodzeniu tak z 2 razy w tygodniu do sklepu przez las
Chciałbym żeby miała duży zasięg i bardzo dobrze oświetlała na 100 metrach na maksymalnym trybie i wytrzymywała na nim z do 2 godzin. Zwykle by była używana na średniej mocy, która powinna wystarczać do spokojnej jazdy rowerem, oczekiwane około 7 godzin świecenia. Najlepiej jeśli była by zasilana standardowymi bateriami AAA, AA jednak jeśli jest duża różnica w wydajności skuszę się na zakup akumulatora Li-ion 18650. Musicie mi powiedzieć ile lumenów powinna mieć latarka na średnim żeby komfortowo się poruszać!
Znalazłem kilka typów, ale oczywiście jeśli macie swoje proszę o podpowiedzi, sam o tych sprawach mam małe pojęcie.

pierwsza
druga
Trójeczka Fajnie bo w zestawie aku, to jest mój faworyt
Czwarta
Piąta
Szóstka wolałbym bez kłopotliwych cr123

Napiszcie czym różnią się te solarforce, bo ceny znacząco się różnią, a nie wiem czy potrzebna mi tak mocno stuningowana od Grega ;)
Ogólnie to najlepiej by było znaleźć porządną w granicach 150zł jak te pierwsze solarforce, ale najpierw zarzućcie swoimi przykładami w okolicach tych kwot (i dlaczego akurat taka) wtedy będę się zastanawiał.
ps. kolega z którym jeżdżę kupuje razem ze mną w jednej przesyłce tę Nomad głupio by było żeby doczołowa była mocniejsza od profesjonalnej ;D
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Po kolei
1 i 2, latarki OK, ale w zasadzie do małych poprawek,
3 - żart sprzedawcy, całkowita pomyłka,
4 to właśnie grega,
5 i 6 zasilanie CR123, poszukaj jaka jest dostępność tych ogniw i cena.
Może źle to wygląda, ale z tego zestawienia, można tylko polecić wyrób greg/cafel, masz profesjonalnie zrobioną latarkę, która nie zawiedzie. Co do gwarancji... to można sobie ją w buty wsadzić, jak latarka zgaśnie w środku nocy w lesie... oczywiście tylko w takim znaczeniu.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
unnamed
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 18:26
Lokalizacja: Bydgoszcz/Grudziądz

Post autor: unnamed »

Hmm zawsze myślałem że Mactronic to dobra firma. Co do tej sollarforce Od Grega orientuje się ktoś jakie jest jej zużycie energii tzn, na trybie średnim jak długo na tym pojadę? oraz na czym polega różnica między standardową solarforce a zmodyfikowaną?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Jeżeli chcesz mieć jasno, to (niestety) tylko latarki na 18650. Jedno takie ogniwo gromadzi niemniej energii od 3 AA (o AAA w ogóle nie rozmawiajmy, bo się nadają tylko do oświetlenia do czytania z bliska). 18650 na dłuższą metę wychodzą taniej i są wygodniejsze (1 zamiast co najmniej 3 AA).

Jeżeli zależy Ci na czasie, to kupuj coś poprawionego ze sklepiku (convoy jakiś), czy od Grega, czy Bociana (na allegro Bocialarki i Convoy'e sprzedaje - o ile się nie mylę).

Co do potrzebnego światła na rower... rożne są zdania :) Powiedzmy, ze przy 400lm jadąc spokojnie, będzie już jakoś dosyć wygodnie. Ale 1000lm będzie dawało możliwość wygodniejszej jazdy szybszej i/lub w trudniejszym terenie. Do bardzo szybkiej jazdy w bardzo trudnym terenie 2000lm niektórym jest za mało (i się im nie dziwie). Jedno ogniwo 18650 o pojemności ok 3000mAh umożliwią świecenie z mocą 700lm przez 1h. Inne moce i czasy proporcjonalnie możesz sobie policzyć.


Pozdrawia Kuba
Ostatnio zmieniony środa 21 sie 2013, 20:40 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
unnamed
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 18:26
Lokalizacja: Bydgoszcz/Grudziądz

Post autor: unnamed »

Oczywiście liczyłem się z tym że polecicie 18650, chyba większość renomowanych światełek bazuje na tym zasilaniu. Czy ustawienie na 150lm (liczę że starczy na 5 godzin) jest wystarczające do zwykłego łażenia, tak żebym widział wszystkie kamienie itp(nie znam się na tych wszystkich parametrach, nie mam odniesienia do niczego...)? Jestem raczej zdecydowany na tę bajerancką latarę solarforce ustawienia (5, 30 (lub 40), 60, 100)% jednak jeszcze poczekam może ktoś się wypowie ze swoją propozycją. swoją drogą piszę do Grega i nie wiem czy doczekam się dzisiaj odpowiedzi a czas nagli...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

150lm to chodzenia wystarczy. Z bliska dobrze wszystko będzie widać.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

To chyba będzie najlepsza opcja, na pewno konfigurowalny sterownik da możliwość dobrego zarządzania energią, bo po co używać 50% jak do chodzenia wystarczy 20% i na dłużej, a do poświecenia daleko odpalamy 100%, na rower oszczędnie a za razem wystarczająco 50%-60%.
unnamed
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 18:26
Lokalizacja: Bydgoszcz/Grudziądz

Post autor: unnamed »

Mógłby ktoś odpowiedzieć na czym polega różnica między tymi latarkami? cena dość mocno się różni: sol
sol2
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

Różnią się tylko wyglądem.

L2 nie można postawić na dupce jako świeczka.
unnamed
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 18:26
Lokalizacja: Bydgoszcz/Grudziądz

Post autor: unnamed »

Więc skoro moc ta sama, wybieram tańszą opcję, zawsze jakaś oszczędność
ODPOWIEDZ