Sample

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Uff, to dobrze :mrgreen:
Czyli wklęsły pad termalny w podłożu do XM-L da się jakoś wypełnić cyną i będzie można spokojnie używać tak zalutowanej diody?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Da radę wypełnić, ale doprowadzanie ciepła nie będzie już takie dobre, bo cyna ma mniejszą przewodność cieplną niż alu, chociaż akurat może nie będzie to miało wielkiego znaczenia, na pewno nadal będzie lepsze takie coś niż zwykłe podłoża z izolatorem.
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

Fotka tego co otrzymałem:
Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

maciex93 pisze:Da radę wypełnić, ale doprowadzanie ciepła nie będzie już takie dobre, bo cyna ma mniejszą przewodność cieplną niż alu, chociaż akurat może nie będzie to miało wielkiego znaczenia, na pewno nadal będzie lepsze takie coś niż zwykłe podłoża z izolatorem.
Pytanie czy takie wypełnienie cyną nie da podobnych efektów jak dobre "zwykłe" podłoże np. miedziane ;)
ILPT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

skaktus pisze:czy takie wypełnienie cyną nie da podobnych efektów jak dobre "zwykłe" podłoże np. miedziane ;)
Wg moich doświadczeń miedziane nie jest lepsze od aluminiowego - taka sama kaszana w porównaniu z SinkPadami czy też ceramiką jaką miałem do testów o przewodności cieplnej 2x gorszej od cyny. Ceramika jaką miałem (24W/mK, dla przyp cyna ok 50W/mK) odprowadzała ciepło niewiele gorzej niż SinkPad miedziany i znacznie lepiej niż zwykłe podłoże.
Także śpijcie spokojnie, bo:
maciex93 pisze:cyna ma mniejszą przewodność cieplną niż alu, chociaż akurat może nie będzie to miało wielkiego znaczenia, na pewno nadal będzie lepsze takie coś niż zwykłe podłoża z izolatorem.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Dostałem sample i tak:
pod nichia 219 - wklęsłe
pod xp-g - wklęsłe
pod xm-l - wklęsłe
miedziane pod xm-l - OK
pod mt-g - OK

Mam porównanie bo już raz dostałem sample, jakies 1,5 miesiąca temu i te starsze były wszystkie ok a ponadto były grubsze 1,7mm teraz mają po 1,5mm i ogólnie ich wykonanie jest troszkę gorsze.

I jeszcze cennik ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

maciex93 pisze:I jeszcze cennik ;)
Do tego trzeba jeszcze doliczyć:
Shipping cost within USA= $15.00, International=$30.00
i wychodzi, że nie warto kupować nawet kilkudziesięciu sztuk, bo wyjdzie drogo.
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Kolega dzisiaj dostał sinkpady no i niestety odpady pady za nisko inny kolor soldermaski podłoża mają 1.4mm a moje stere zamawiane zaraz na początku miały 1.7mm jedyne co pociesza to to, że dalej są lepsze niż normalne MCPMB więc nie ma co marudzić, wysyłają każdemu kto zamawia i jakie tylko chce.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

maciex93, Dzięki. na pewno się przyda. Jeszcze dodam link do wersji do MT-G / MT-G2, która jest ciekawsza (moim zdaniem) od SinkPada, bo dziura pod podłożem do MT-G od Sinkpada wydaje mi się przesadna i zmiejszająca parametry. No i tutaj mamy okrągłe podłoże, a nie Stara :) Chyba lecę zamawiać. Jeszcze raz maciex93 dzięki! :)

http://intl-outdoor.com/noctigon-mtg20- ... p-717.html
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

A ja dostałem sinkpady 16 mm :), nie wiem czy ktoś o tym pisał. Teraz pytanie jak to zalutować, nigdy tego nie robiłem.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

fxxx , są różne szkoły zależnie od tego czym dysponujesz - najprościej pastą smd pokryć pady (pamiętając żeby nie przesadzić) i zalutować hotairem ewentualnie na płycie elektrycznej.

Można też pocynować pady zwykłą cyną i lutownicą jak nie masz pasty , drugi krok tak samo jak wyżej.
elektroda.pl
19w9abc
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2011, 18:54
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: 19w9abc »

krzycho_ pisze:fxxx , są różne szkoły zależnie od tego czym dysponujesz - najprościej pastą smd pokryć pady (pamiętając żeby nie przesadzić) i zalutować hotairem ewentualnie na płycie elektrycznej.

Można też pocynować pady zwykłą cyną i lutownicą jak nie masz pasty , drugi krok tak samo jak wyżej.
Czy jest sens lutować na zwykłą cynę LC60? Konkretnie chcę przelutować SST-90 z jakiegoś miedzianego stara (z latarki trustfire x6)na sinkpada MTG. Mam też sinkpady pod SST, ale są prawie 2 razy cieńsze od MTG i do tego widocznie wklęsłe. Dobry pomysł?
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Może być LC60 jak nie masz do dyspozycji pasty , na pastę najwygodniej bo rozpływ topnika następuje dopiero przy lutowaniu diod

Jak wcześniej pocynujesz i spalisz topnik to rozpływ przy osadzeniu diody będzie gorszy i dioda łatwo nie wskoczy na pady chyba że dodasz troszę topnika ..
elektroda.pl
Awatar użytkownika
SeAcabo
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2010, 17:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: SeAcabo »

Tak jeszcze podpowiem że na dniach mają się pojawić podłoża NOCTIGONA pod 3xXP pod Carclo :)
. .. HEAT up the GAME .. .
ODPOWIEDZ