Limit 150 zł

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
hawwestin
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 10:45
Lokalizacja: warszawa

Limit 150 zł

Post autor: hawwestin »

Witam ,
Więc szukam wsparcia radą przy zakupie nowego światełka . Jak w temacie limit do 150 zł myślę iż taki zasób wystarczy do warunków jakich się poruszam .Mianowicie jazda cały rok codzienne dojazdy do pracy oraz po pracy jakieś rajdy . Głównie miasto lecz mam trasy przez kompletną ciemnice lasu . Nie zamierzam gnać powyżej 30km/h co najwyżej 35 ;-) .

Tu kilka punktów do spełnienia .
-Na akumulatorach 18650 sztuk 1
- 500 Lumenów +
-kolimator lub z obcięciem co by innych po gałach nie walić .
-kompakt by zdjąć to szybko po dojeździe do pracy jaki potem szybko się z tym spod niej uwinąć
- * w przypadku braku obcięcia możliwość regulacji natężenia światła
- Czas działania na 18650 około 5-6h przy max sile .

Widziałem tu masę podobnych postów tylko jak by trza było wsadzić jeszcze 50 zł to ja mogę dołożyć a nie ująć jak ktoś da po taniości :) Oczywiście nie odrzucę takich ofert ale jak kupować to nie na 1 sezon .

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi:)

P.s. jak ktoś w warszawie był by skłonny jakoś również wizualnie prezentacje sprezentować był bym wdzięczny :)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Limit 150 zł

Post autor: greg »

hawwestin pisze: - 500 Lumenów +
- Czas działania na 18650 około 5-6h przy max sile
Witaj,

Powyższe punkty wykluczają się.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
hawwestin
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 10:45
Lokalizacja: warszawa

Post autor: hawwestin »

Narazie nie znam widełek jakie co może osiągać więc zapewne coś nagiąłem :) Ilość lumenów może być niższa w sumie to to jest najlżejszy punkt na liście . Tak by było to spełnialne fizycznie
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Sam sobie policz: 18650 ma znamionowe napięcie 3,7V i maksymalną pojemność 3,4Ah, czyli do dyspozycji masz ok.12,6Wh. Jeśli chcesz mieć światło przez 5-6h, to maksymalna moc pobierana z akumulatora wyniesie 2,1-2,5W.
Można też inaczej, zakładając stały prąd obciążenia: 3,4Ah dzielisz przez 5-6h, co daje 0,57-0,68A. W karcie katalogowej wybranej diody znajdziesz informacje, na ile lumenów możesz liczyć przy takim prądzie, w różnych temperaturach.
Oczywiście, jeśli kupisz/masz ogniwo o innej pojemności, to czasy/moce/prądy będą inne.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
kmxc
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 07 lut 2008, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kmxc »

hawwestin pisze:P.s. jak ktoś w warszawie był by skłonny jakoś również wizualnie prezentacje sprezentować był bym wdzięczny :)
Cześć!

Jeśli chcesz zobaczyć jak wieczorem świeci Bocialarka ok. 440lm i/lub Convoy M2 ok. 950lm, to daj znać przez PW. Spotkamy się gdzieś na mieście wieczorem.
Obie przekraczają Twój budżet (Bocialarka w tej wersji raczej już nie do dostania) no i oczywiście żadna nie świeci tyle czasu na jednym ogniwie ile zakładasz (szczegóły znajdziesz na forum i/lub znanym portalu aukcyjnym), ale będziesz miał przynajmniej jakiś ogląd.

Pozdrawiam
KM
hawwestin
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 10:45
Lokalizacja: warszawa

Post autor: hawwestin »

Dzięki ;-) zaraz napiszę .

Lekcja fizyki jest mi zbędna bo i tak nie wiem jak to się przekłada na różnice pomiędzy latarkami .... np Taki convoy ....
http://www.fasttech.com/products/1601/1 ... oup-35-mod
a http://www.fasttech.com/products/1601/1 ... oup-35-mod .

Jak Te wyliczenia przekładają się na różnice pomiędzy tymi dwiema latarkami których cena różni się a mają jeszcze szereg innych wersji S4 ... Bardziej bym oczekiwał odpowiedzi w takiej materii czy jest możliwe przełożenie tego co z bardzo grubsza napisałem na konkretny model a nie diodę :/ Ponieważ nie jestem technikiem elektronikiem nic nie mówią mi dane techniczne a jest ich tam masa już w samych nazwach każda zaczyna się Convoy S4 Cree XM-L apotem nie wiem czym się co różni ... inne Biny , Barwa przedstawiona w nie zrozumiały sposób ... itd. I tu chciałbym poznać odpowiedz którą z tych Convoy S4 Cree XM-L ... wybrać lub inną S-ke albo jeszcze inną literę alfabetu :) oki
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
hawwestin pisze: Lekcja fizyki jest mi zbędna bo i tak nie wiem jak to się przekłada na różnice pomiędzy latarkami .... np Taki convoy ....
A widzisz, bo my po poście:
hawwestin pisze:Tu kilka punktów do spełnienia .
-Na akumulatorach 18650 sztuk 1
- 500 Lumenów +
sądziliśmy, że wiesz co te parametry oznaczają...
W tej konfiguracji wymagań, aktualny poziom techniki nie pozwala na wyprodukowanie latarki.
Najrozsądniej będzie, jak skorzystasz z oferty kolegi i organoleptycznie sprawdzisz co i jak świeci. Swoją drogą, będzie ciężko uzyskać 5-6 godzin ciągłego świecenia w trybie max, możesz napisać czym taki punkt został podyktowany?

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Może ja ??

Używam S2 od Dariusza70 teraz. W latarce jedna bateria siedzi, w torebce druga. Na rower do normalnej jazdy wystarcza 40-60% mocy tej latarki. Światła mi jeszcze nie zabrakło.
Dla hardkorów ta latarka to mało nawet na 200% mocy, jeszcze by założyli ze 2 czołówki ;)

B
hawwestin
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 10:45
Lokalizacja: warszawa

Post autor: hawwestin »

po krotce parametry znam tylko nie znam możliwości ani standardów rynkowych czy też budżetowych ;-) Mianowicie jak wybieram się na wyprawy po parę dni tak 4-5 to często jest 0 możliwość podładowania . Wcześniej jak korzystałem z latarki która pozwalała dojechać do noc-legowiska najprostsza trasą jak dnia zabrakło i zapewniała trochę światła na polu namiotowym ;-) Oczywiście można to zastąpić większą ilością akumulatorków powiedzmy z 2 do 4 zapas zrobić wtedy czas może być bardziej elastycznym parametrem ale wszystko rozbija się o $$ :) Co pod tym względem siedzi w sklepie ciężko mi ocenić .... Jak coś to mogę powiedzieć coś więcej . Ale głównie to do miasta po pracy i na jakieś wieczorne powroty na nocleg .

Oczywiście teraz będę miał sztuk 2 poprzednia działa :) więc z nowej po trochu schodzi ten biwakowy obowiązek ale baterie się wykorzysta na 100% przekładając :)


Edit :
S2 ... ok tylko właśnie czemu S2 nie S4 czy S3 ?? :) tego chciałbym się dowiedzieć :)
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Edit :
S2 ... ok tylko właśnie czemu S2 nie S4 czy S3 ?? :) tego chciałbym się dowiedzieć :)
Może dlatego, ze S2 mam, wiec mogę się wypowiedzieć ??

Kiedyś z niewiedzy i braku doświadczenia z akumulatorami wybrałem Eluma SA2. W tym momencie jest to moja druga latarka, działa na bateryjkach AA dostępnych wszędzie, światła ma wystarczająco dużo, tyle tylko, że skupione i na rower nadaje się średnio ale jako backup jest OK.
Nie jestem hasydem ;) nie mam 20 latarek po 1000 złociszy, nie potrzebuje miliona lumenów. To co mam wystarczy mi w zupełności (choć czasem marzy mi się jakiś thower na 500 metrów ;) )

B
tour de pologne
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

hawwestin pisze:Oczywiście można to zastąpić większą ilością akumulatorków powiedzmy z 2 do 4 zapas zrobić wtedy czas może być bardziej elastycznym parametrem ale wszystko rozbija się o $$ :)
4 używane akumulatorki o sensownej pojemności to koszt 20-40 zł, więc chyba nie jest to jakaś straszna bariera, nawet przy budżecie 150 zł?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
hawwestin
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 10:45
Lokalizacja: warszawa

Post autor: hawwestin »

Nie jest to zaporowa bariera ekonomiczna i nie muszę mieć też ich wszystkich od razu (póki co na ten rok zostało mi 4 dni urlopu ;-) . Tak wiec co radzicie kupić z szerokiej oferty convojów :) Lub jak poszczególne parametry przekładają się na walory użytkowe jak np taki Bin pożera tyle z baterii a taki tyle .. choć z grubsza by wiedzieć czego oczekiwać . Lub np jaka barwa światła była by najdogodniejsza dla oka . Obecnie mam takie z barwą bardzo zimną ... i kompletnie mi nie pasuje . Przekłamuje trochę powierzchnie po której się jedzie kształty i ogólny pogląd na otoczenie .
Tak jak wspomniałeś belushi baterie AA są wszędzie dostępne a koszyki w format R2 są w moim posiadaniu tylko to jest rezerwa i nie wiem jak z efektywnością można pociągnąć na takich .
Tak więc jaki produkt za te 150 zł ~45$ zakupić :) Baterie swoją drogą dokompletuje w czasie w ilości sztuk jaka pewnie będzie słuszna + .

Zastanawiam się nad tym o to maleństwem http://www.fasttech.com/products/1601/1 ... -4000k-2-g a tu alternatywa http://www.fasttech.com/products/1601/1 ... oup-35-mod ... choć nie mam pojęcia jak jest między nimi różnica :)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Cześć

S2 z prądem 2,1A albo 1,4A i barwą 5C , do tego garść akumulatorków używanych ale w bardzo dobrym stanie ze Sklepiku i będziesz zadowolony :)

(ja kupowałem aku po 3zł od woytazo i w tej cenie to rewelacja :) zdecydowanie polecam :)

Pozdrawiam :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
hawwestin
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 10:45
Lokalizacja: warszawa

Post autor: hawwestin »

Dzięki za rady i zainteresowanie :)
Posłałem Pw do wskazanych handlowców :)

Ale nadal mam 1 Pytanie ! Zasadnicze które intrygowało mię do zaczęcia całej dyskusji ... Mianowicie Czym to się różni ?
http://www.fasttech.com/products/1601/1 ... e-edc-led-
http://www.fasttech.com/products/1601/1 ... oup-35-mod
http://www.fasttech.com/products/1601/1 ... oup-35-mod
http://www.fasttech.com/products/1601/1 ... -4000k-2-g
http://www.fasttech.com/products/1601/1 ... up-35-mode
????
Biny te same baterie te same ilość lumenów ta sama ... jedynie puszka i cena inna (2 producentów) .
Chłodzenie sterowniki różne ??? I jak to się przekłada jeżeli trafnie wnioskuję :roll:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A może FandyFire X2 z fastecha ? Siostra ma i jest zadowolona.
ILPT
ODPOWIEDZ