DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

Proponuje zadzwonic do tego co Ci list podeslal - z celnego i podadac co i jak, ze nie wiesz ktora to paczka itp, to tez czlowiek, to moze jakos przejdzie.
Swoja droga to zalezy co zamowiiles i za ile. jak zamowiles tak ze idzie po 20-30 dolarow w paczce to powiedz albo napisz, ze nie wiesz co jest ale zaleznie od tego moga byc takie i takie rzeczy o wart tyle i tyle w kazdej paczce.
Pozdrawiam,
Michał
grzesiekp
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2008, 21:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiekp »

Wartość przesyłek to 6$-11$. Ograniczam zamówienia do 20$ żeby w razie oclenia minimalizować straty ;).

Jak na razie przesyłka nie trafiła na celny - zatrzymała ją poczta (Dział Obrotu Zagranicznego) bo nie mają wystarczających dokumentów żeby przesłać na celny.
Nikt się pod pismem nie podpisał, ale telefon ogólny podali. Jutro chyba zrobię tak jak radzisz i zadzwonię, może powiedzą co mam z tym zrobić.

Z pisma wynika że mogę przesłać rachunek lub oświadczyć że dostałem przesyłkę bezpłatnie i że warta jest tyle i tyle. W drugim przypadku jest zwolniona z cła ( do wartości 22euro ). Pewnie jest szansa na przejście bez cła z tym oświadczeniem ( DX rachunku do koperty nie wkłada ) tylko nie chce mi się ryzykować za parę zł kary pozbawienia wolności do lat 3 ;).

Chyba zacznę zamawiać każdą rzecz oddzielnie - wysyłka i tak darmowa, a Tracking zawsze będzie i nie podzielą tego na 10 paczek. Tylko latania na pocztę więcej.
Pozdrawiam - Grzesiek
cre_9
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 09 wrz 2008, 20:26

Post autor: cre_9 »

Co to znaczy na dx że jest:
1. Ships on 10/19/2008 (5 days)
2. Back Ordered - ETA 10/15/2008 (2 days)
Oświećcie :wink:
grzesiekp
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2008, 21:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiekp »

Teoretycznie tłumaczenia będą takie:
Ships on 10/19/2008 (5 days)
Wysyłka nie wcześniej niż 19.10.2008 ( za 5 dni )
Back Ordered - ETA 10/15/2008 (2 days)
Zamówiono ponownie - przybliżona data pojawienia się w magazynie 15.10.2008 ( za 2 dni )

Tak na prawdę to nie można do końca temu ufać. Zdarzało mi się zamawiać coś co było na stanie ( in stock ) i nagle się okazywało że jest Back Ordered. Innym razem towar był Back Oredered a DX jakimś cudem mi go zapakował i wysłał ;).

Zazwyczaj jeśli coś jest na stanie ( in stock ) to wysyłają paczkę w 2-5 dni.
Jeśli chodzi o to co jest Back Ordered to czas ETA pod żadnym pozorem nie należy traktować jako realny. Czasem faktycznie towar pojawi się w tym czasie + 2 dni na pakowanie. Ale równie dobrze nagle może się okazać że to co miało być za 2 dni będzie za 10-15 ;).

Żeby było zabawniej to i status zamówienia czasem dziwne rzeczy pokazuje, dlatego realną datę wysyłki poznasz dopiero wtedy kiedy paczkę wyślą ;).
Pozdrawiam - Grzesiek
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

[quote="grzesiekp"]Wartość przesyłek to 6$-11$. Ograniczam zamówienia do 20$ żeby w razie oclenia minimalizować straty ;).

Jak na razie przesyłka nie trafiła na celny - zatrzymała ją poczta (Dział Obrotu Zagranicznego) bo nie mają wystarczających dokumentów żeby przesłać na celny.
Nikt się pod pismem nie podpisał, ale telefon ogólny podali. Jutro chyba zrobię tak jak radzisz i zadzwonię, może powiedzą co mam z tym zrobić.

Jesli sie miescisz w kwocie ponizej cla, to dzwon i wysylaj im wydruk z karty, albo zapytaj czy mozesz druknac zamowienie ze sklepu internetowego itp, moze wystarczy.
DX tak czy inaczej pisze na opakowaniu ze to GIFT:) ale tego bym poczcie nie pisal,bo jak ktos sie czepi to bedziesz mial jazde a jak widac i tak sie na clo nie kwalifikujesz.
Pozdrawiam,
Michał
grzesiekp
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2008, 21:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiekp »

Na cło się nie łapię ale na VAT tak- napisali mi "zwolnienie z podatku nie dotyczy zamówień wysyłkowych".

Poszukałem w Google i mają niestety raczej mają racje:
USTAWA

z dnia 11 marca 2004 r.
o podatku od towarów i usług

(Dz. U. Nr 54, poz. 535)

...

Art. 51. 1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.

2. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do:
1) napojów alkoholowych;
2) tytoniu i wyrobów tytoniowych;
3) perfum i wód toaletowych.

3. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego
Co prawda nie znalazłem definicji zamówienia wysyłkowego, ale myślę że zakupy na DX się na to załapią.
Pozdrawiam - Grzesiek
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

przyszla dostawa Cree XR-E Q5 Emitter on Premium Star (228LM at 1A) do DX
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.2394

chociaz na stronie produktu jest Back Ordered, to moje wczorajsze zamowienie, dzis zmienilo stan na - Pending
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

U mnie przy R2 jest "Pending" od kilku tygodni :evil: (edit - właśnie zauważyłem, że na stronie z R2 status dziś zmienił się na in stock, więc może już niedługo wyślą...)
Przy P7 jest "ready" ale co z tego skoro nie wysyłają i w statusie zamówienia jest processing. Wyslalem im maila to odpisali, że P7 nie mają i w sumie nie wiedzą kiedy będą mieli... więc to ich "ready" można jak to się mówi o kant d... rozbić :)

Edit kolejne: mimo statusu R2 "pending" a zamówienia "processing" pojawił się numer przesyłki z dzisiejszą datą. yess yess yess ;)
Obrazek
groszman

Post autor: groszman »

grzesiekp, Numer przesylki zawsze masz podany :) To to co zaczyna sie bodajze na RA a konczy na HK. Wchodzisz na www.dealextreme.com i klikasz order tracking. Wypelniasz numer zamowienia, adres e-mail i zaznaczasz Track Order. Wyswietli ci sie numer przesylki. Numer ten masz na liscie z celniaka. W ten sposob sprawdzisz co jest w srodku :) Mi tez zatrzymali paczke. Wyslalem potwierdzenie z dealextreme i pay pal. i po tygodniu byla w domu :)
grzesiekp
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2008, 21:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiekp »

Numer przesylki zawsze masz podany :) To to co zaczyna sie bodajze na RA a konczy na HK
Tak numer jest ale tylko jeśli zamówienie zostanie wysłane jedną przesyłką ! Moje niestety zostały podzielone. Wtedy pierwszy list idzie ze śledzeniem ( Registered Airmail - stąd pewnie początek nr. RA ) a reszta zamówienia jako listy zwykłe. W order tracking masz tabelkę i numer RAxxxxx.HK dla pierwszej wysłanej przesyłki. Dla następnych jest TYLKO data wysyłki, pole numeru jest puste ! Czyli jeśli idzie kilka listów nie masz szans wykombinować która to przesyłka !
Pozdrawiam - Grzesiek
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

E u mnie są numery. Pokrywają sie z tymi na listach.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
grzesiekp
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2008, 21:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiekp »

No to ja już nic nie rozumiem. Masz zakładane konto u nich, czy zamawiasz bez zakładania konta ? Jak podzielą zamówienie dopłacasz do śledzenia ?

Ja mam konto i jak wchodzę w przeglądanie zamówień to mam zestawienie zamówień z datami + mogę zobaczyć Invoice / tracking. W tracking mam coś takiego:

Obrazek

W invoice jest informacja na ile przesyłek podzielone zostało zamówienie ,co jest wysłane a co nie oraz wartość i ilość zamawianych towarów.

Nigdzie nie ma numerów przesyłek bez trackingu.
Pozdrawiam - Grzesiek
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Hm....

Obrazek
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
grzesiekp
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2008, 21:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiekp »

Kurcze - wygląda na to że albo ja mam wybrakowane konto, albo ty jakieś chody na DX ;).
Z ciekawości chyba do nich napiszę zapytanie.
Wszyscy macie dokładnie podane numery przesyłek, czy ktoś jeszcze ma podobnie jak ja ?
Pozdrawiam - Grzesiek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

grzesiekp pisze:Kurcze - wygląda na to że albo ja mam wybrakowane konto, albo ty jakieś chody na DX ;)
też mam wybrakowane, często.
To Lennin jest podejrzany :razz:
Zablokowany