Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Marooned pisze:To o czym pisze Kazik brzmi poważniej niż zabieg laserowej korekcji wzroku. Mylę się?
Nie mylisz się. ;)

Moja ciotka miała korekcję laserową jeszcze za czasów Towarzyszy czy zaraz po nich i do dziś nie używa okularów (40 wiosen), choć w nocy odczuwa dyskomfort (chyba widzi artefakty, dokładnie nie wiem).

Też chciałbym teraz spróbowac zycia bez okularów - może się uda. Mój Dziadek nazywa noszenie okularów kalectwem. :P

Z radości - dzisiaj dostałem swoją L4 zrobioną na floodowego TIRa i odcień 4C - jest fajnie. :)
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Udało mi się zdobyć drukarkę termiczną Mefa Printa Line na 4-calową taśmę. Ciekawe czy uda mi się "dogadać" ją z arduino :twisted:

Obrazek
Yogi_
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 20:21
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: Yogi_ »

Witam :-)
Tylko, że przy wydruku grubej linii bierze ok 12A. Tak informacyjnie.
I jak nie masz to masz instrukcję.


Pozdrawiam
Krzysiek

[ Dodano: 21 Czerwiec 2013, 11:11 ]
A tu masz schemat kabla. Strona 3.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Wiem wiem, na szczęście dedykowany akumulator jest w dobrym stanie :)
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Dzisiaj pierwszy raz samodzielnie wędziłem kiełbaskę i boczek. Robiliśmy razem z żoną. Kiełbasa już gotowa, wyszła znakomita teraz czekamy na boczek.
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

A ... :evil:... , ew. .... :evil: ... też już zrobione? :)

Edit Pyra: Oj bo banem się skończy...
Ostatnio zmieniony niedziela 23 cze 2013, 13:55 przez Maruda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

Niby nic, ale od tygodnia udaje mi się wykonać założony plan na wakacje i wstaje około 8 rano. Dotychczas, gdy tylko miałem wolne to wstawałem koło 10 co rozbijało mnie totalnie psychicznie ('krótki dzień', 'znowu nie dałem rady wstać') i fizycznie (mniemam, że przez zbyt dużą ilość snu zawsze byłem niedobudzony, podrażniony itp). Jeszcze jak się uda przsunąć powoli godzinę do 7 to będzie fajnie :wink:
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Jak to powiedział Andrzej Poniedzielski: codziennie budzę się w południe... niezależnie od tego, o której wstanę :-)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Losiu
Posty: 82
Rejestracja: sobota 06 paź 2012, 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Losiu »

Udało mi się rozpracować jak prawidłowo zapalać lutownicę gazową, co w przypadku narzędzia firmy topex nie jest takie proste. Dzięki temu przeświadczenie że kupiłem totalny badziew na razie poszło w odstawkę :)
jaromas
Posty: 63
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:46
Lokalizacja: Wro

Post autor: jaromas »

Dostałem piwnicę do zagospodarowania jako swój warsztacik, właśnie skończyłem przeprowadzkę. Koniec lutowania na dywanie :D
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

A ja w mojej piwnicy mam wersalkę więc mogę z niej nie wychodzić. A że panuje w niej stała temp. +20*C, to przy upałach jest nieoceniona. :)
A i postrzelać mogę. :razz:
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Dokończyłem swój zasilacz ;) 2 odseparowane kanały na lm350.
Tylko bananki po lewej do zmiany, ale to przy okazji jakiś zakupów.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Byłem ostatnio zrobić badanie techniczne motocykla na stacji diagnostycznej koło domu - podczas badania okazało się, że diagnosta ma numer rejestracji jak mój +1 do przodu, pokazał mi swój motocykl, trochę się pogadało i teraz mogę sobie przyjeżdżać sprawdzać ciśnienie i pompować opony na porządnym legalizowanym sprzęcie - ja nie mam nawet manometru, a ciśnienie ogumienia to waażna sprawa w moto. :)
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Skończyłem szkolić nowych pracowników, 3 osoby po 3 spotkania po 4 godziny. Okropnie męczący jest fach nauczyciela a gardło zdarte jak po porządnym koncercie. Całe szczęście że już koniec :)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
megabit pisze:Skończyłem szkolić nowych pracowników, 3 osoby po 3 spotkania po 4 godziny. Okropnie męczący jest fach nauczyciela a gardło zdarte jak po porządnym koncercie.
Szczególnie jak słuchającym nie zależy na wiedzy...

Dziś przyszło zakupione kompletne skrzydło z matrycą i zawiasami (69zł), założyłem i działa bez zarzutu (inwerter kosztował 25zł).

Próbowałem zainstalować system na karcie CF, instaluje, pliki są na karcie, ale uruchomić się nie chce, za pierwszym razem było tak samo ale nie pamiętam jak to rozwiązałem... :roll:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Zablokowany