Lampa przednia do 350 zł

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Lampa MJ-872 ma 1250lm na wyjściu (zmierzone na sferze).

MJ-858 około 300lm. Noise 300 niewiele powyżej 200lm.

Coś za coś, jak widać :mrgreen:
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
NightRider
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 23:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: NightRider »

Witam
Postanowiłem , biorę fenix'a bt 20 :twisted:

Po zobaczeniu zdjęć , filmika , światowego testu i zwycięstwa
niech tam , dla mnie 420 zł to sporo pieniędzy rower biorę za 2500 zł
a lampkę za 420 zł :roll:

Ale jestem pewien że jak ją zobacze i odpale , to dostanę ślinotoku i zapragnę żeby dzień stał się nocą ;)

Temat do zamknięcia
Pozdrawiam :)

Ps: Mam do wyboru
Fenix bt-20 + 2x 2200 TrustFire + ładowarka Cytac CY-015 = 420 zł
Magicshine MJ-872 v2 .4400 mAh = 395 zł
Krótko i na teamt jako zawodowcy i znawcy jakiego wyboru byście dokonali ?
rider ghost
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=10489

Spytaj może jeszcze aktualne...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Oferta Magicshine jest aktualna, zatem masz MJ-872 z pakietem 4400mAh ciut taniej, niż podałeś.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
NightRider
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 23:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: NightRider »

Ok zamówienie poszło
Fenix bt-20 + 2x TrustFire 2000 mAh
Ładowarka . Ultrafire UF WF-139 + 2x Ultrafire 2400mAh

Łącznie 470 zł z przesyłką :mrgreen:

Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc , naprawde fachowe i dobre forum :)
Pozdrawiam
rider ghost
Awatar użytkownika
arkulik
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 11:28
Lokalizacja: białystok

Post autor: arkulik »

Witam forumowiczów, jestem "nowy" i proszę o wyrozumiałość na jakieś pierwsze drobne wpadki :)

Nie zakładam nowego tematu, gdyż ten bardzo pasuje do tego o co chcę zapytać.

Nie rozumiem trochę wyboru kolegi NightRider ponieważ kupił drożej słabszą lampkę.

Obecnie poszukuję podobnego oświetlenia max to 350zł. Jak świeci MS872 +batt 4400mAh wiem ponieważ ma ją kolega i rzadko włącza tryb większy niż 50%. - to robi wrażenie

Z porównań internetowych nowsza wersja 880 daje podobną ilość światła przy prawie dwukrotnie wyższej cenie.

Na forum znalazłem że MS872 oferuje 1250lm przy czym wybór Fenixa (katalogowo niecałe 800 w praktyce pewnie mniej) wydaje mi się nieuzasadniony ekonomicznie :)

Nie ukrywam, że im taniej tym lepiej ale poniżej efektywnych 1200lm nie spadajmy,

Proszę również o komentarz do chińszczyzny typu 6xT6 analizując parametry lampki taniej 53$ i kosmicznych danych katalogowych np:

6 x T6 cree

aby osiągnąć 8400lm każda z 6 diod musiałaby zaoferować 1400lm (prawie max diody na miedzianym sinkpadzie @6A)

aku 6400mAh więc prawdopodobnie jest to 6 ogniw równolegle 3 zestawy po 2 szeregowo połączone ogniwa (napięcie 8,4 2x4,2 dla naładowanego na max ogniwa) to jeżeli ogniwo zasila 6 diod to również muszę być podzielone w podobnym układzie 3 * (1+1)
przez każdą parę puścić 6A to musiałoby "doić" wręcz bateryjkę 18A każde ogniwo 3A.

Kończę już to bujanie w obłokach bateria 6400mAh wystarczyłaby na 20 minut a w danych podane jest że to max output tyle ile dioda da radę.

zakładam, że ta batt w najlepszym przypadku wystarcza na 2H świecenia czyli realny prąd pobierany wynosi przy 8,4V 3A..... eeee bzdura optymistycznie dam 2A i bateria na 3 godziny. po 660mA na każdą parę diod a na aukcji cafel gdzie jest wykres skuteczności diody widać że @660mA to około 300lm

300lm x 6 = 1800lm przy optymistycznej wersji. a dodatkowo chłodzenie tej lampki miałoby problem z 6 diodami - tak myślę.



Mam też 3 diody cree XM-L2 T6 (siostra kupiła mi na urodziny właśnie u Cafela w linku który podałem) ale składanie lampki + kolimatory + ogniwa + elektronika + obudowa wyjdzie znacznie drożej niż kupienie gotowego chińczyka.

Z góry dziękuję za kontynuację wątku :)
NightRider
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 23:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: NightRider »

Już tłumaczę drogi kolego , pamiętaj że jesteż też tutaj nowy i musisz się przywitać
inaczej twój post zostanie usunięty :)
To tyle wstępu

Fenix bt 20 jest w mojej opinii lepiej wykonany , ma lepszy system mocowania
i daje podobną ilość światła do magicshine 872.
Fenix bt20 - Obrazek
Magicshine 872 -
Obrazek

Magicshine + dwa pakiety = 440 zł + przesyłka 30 zł
Fenix bt 20 + ładowarka + cztery pakiety 2000/2400 = 450 zł + przesyłka 20 zł

Cena wypada identyczna , więc to sprawa czysto wyborowa mnie bardziej przypadł Fenix

.
Co do latarek z eBay'a na cRee x 4 x 3 x 2 , sprawdzałem temat od kilku dni i doszedłem
do takiego wniosku jaki widać ;)
Nie warto brać chińskiego badziewia pomimo że świeci ładnie to szybko traci jasność
kiepska jakość wykonania , brak gwarancji itp .. itp..

Jeśli masz brać chińszczyzne to już lepiej mac tronik'a Noise 300
Tym bardziej lampkę z 6 cioma diodmi , żeby to dobrze świeciło
potrzeba by 12'stu aku 3.7v 18650 dobrej jakości.

Tak samo jak w audio lepiej zagra stereo niż nawet drogie 5.1

Pozdrawiam

[ Dodano: 26 Czerwiec 2013, 13:31 ]
300lm x 6 = 1800lm przy optymistycznej wersji

Ale z kąd te 1800lm , jak dioda świeci na 300lm
to tak samo jak "znafcy' myślą że jak dadzą więcaj głośnikuw to będzie głośniej.
Nie to nie prawda promień dźwięku będzie większy będzie go poprostu więcej , ale nie będzie głośniejszy
bo 85 bd to będzie 85 db.
Propozycja wytłocz obudowę z aluminium, daj maksymalnie dwie mocne diody i na każdą
zapodaj 2.8a , a to zasil pakietem 4 x 3.7 2800 mAh
rider ghost
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

NightRider pisze:Ale z kąd te 1800lm , jak dioda świeci na 300lm
Jak by nie patrzeć 6 diod z której każda generuje 300 lumenów da łączny strumień świetlny 1800 lumenów.
Awatar użytkownika
arkulik
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 11:28
Lokalizacja: białystok

Post autor: arkulik »

Na załączonym zdjęciu (subektywna opinia) MS świeci szerzej tzn lepiej doświetla pobocze co według mnie jest na plus.

Trochę zastanawia mnie to, że zdjęcia robione z jednego punktu a na jednym widać w tle budynki na drugim nie. Czy oba zostały zrobione na tych samych ustawieniach aparatu? wygląda trochę tak, jakby jedno było podciągnięte w Photoshopie chyba że akurat taki moment gdzie w tle zapalają się dodatkowe lampy i odsłania budynek. (Patrząc na drzewa i trawę może być to inny dzień a po prostu miejsce wykadrowane i pozycja dopasowana? Drzewa wydają się bardziej gołe przy fotkach Fenixa - inna pora roku? )
Zauważę też, że MS z 2x 4400 kosztuje obecnie 410 z przesyłką 421 + 5% rabatu przy zakupie przez forum wyjdzie ok 400.

Faktem jest to, że na podanych źródłach zasilania (Ms - 2x4 szt 18650) i Fenix ( 2x 2 szr 18650) czas świecenia będzie podobny więc zostaje subiektywna ocena ilości światła. Ja bym się dalej skłaniał w kierunku MS872 ze swoimi preferencjami bo Fenix świeci 'wężej' i centralny punkt ma mocniej doświetlony a MS bardziej równomiernie ale to kwestia gustu.

Czy ktoś z forumowiczów testował coś mocniejszego od MS 872? w podobnej cenie :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

arkulik pisze:Trochę zastanawia mnie to, że zdjęcia robione z jednego punktu a na jednym widać w tle budynki na drugim nie. Czy oba zostały zrobione na tych samych ustawieniach aparatu?
Piszesz tak jakbyś nie znał strony Dominika. Nie jest to oczywiście zarzut. Tu masz linka: http://www.light-test.info/ Poczytaj, będziesz wiedział wszystko.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
NightRider
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 23:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: NightRider »

Panowie , zapomniał bym ;)

Mam nadzieję że ta lampka posłuży mi na dobre cztery pięć lat ?
rider ghost
Awatar użytkownika
arkulik
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 11:28
Lokalizacja: białystok

Post autor: arkulik »

Piszesz tak jakbyś nie znał strony Dominika. Nie jest to oczywiście zarzut. Tu masz linka: http://www.light-test.info/ Poczytaj, będziesz wiedział wszystko.
Byłem tylko raz na tej stronie przeglądając parametry Fenixa i szczerze mówić nie trafiłem na nią wcześniej. Już nadrabiam zaległości, Dzięki.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

NightRider pisze:Mam nadzieję że ta lampka posłuży mi na dobre cztery pięć lat ?
Jeżeli jest wykonana lepiej niż BT-10 (o czym pisał Dominik w linku który podałem).
arkulik pisze:Już nadrabiam zaległości, Dzięki.
Miłego czytania :)

EDIT.
I strzelił mi setny post. :)
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Tomaek
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 28 maja 2012, 15:39
Lokalizacja: Otrębusy

Post autor: Tomaek »

Witam.

To ja na koniec dopytam jeszcze a jak to świeci na boki?
Jest to sprzęt typowo na rower to myślę że koło przednie załapie się albo lepiej.
Pytam bo ja zabieram ze sobą L2X OP i jest to świetna lampka ale ja już widzę jej braki(słabe doświetlanie boków i w nocy w lesie to naprawdę mi przeszkadza.) chociaż kolega z forum GREG robi konkretną robotę.
Teraz odebrałem od kolegi MIDI lampki ale ogrodowe z kolimatorem chyba 90* i jak odpaliłem w nocy przy rowerku :o to szczęka opada naprawdę.Miękko ,bliżej i szeeerooookoooo.
Moja sugestia jak za taką kasę to bym chciał żeby to właśnie tak świeciło że czubki butów widać i wtedy będzie ok w lesie.
Podpytaj jeszcze na forum i przemyśl sprawę.
Odbiorę aparat to pstryknę kilka fotek.

i pozdrawiam
L2X, SRK 3,3A
ODPOWIEDZ