Rysiu_01_92 pisze:Dioda jest na 14mm miedzianym podłożu dociskana przez bardzo solidny plastikowy czopek który dodatkowo jest dociskany przez idealnie spasowany do niego ref. a ten z kolei prze dokręcana koronkę.
Pod MCPCB jest biała pasta silikonowa u mnie wymieniona na Arctic Silver 5.
Brzmi interesująco. Może się pokuszę o taki sprzęcik? Bo temperatura w takiej konstrukcji raczej nie napotyka żadnego "wąskiego gardła",tylko idzie w 100% na korpus. Chyba że sie mylę? A ref alu czy plastik?
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
Też bym tak chciał trafić I cena nie wygórowana Chodzi mi po głowie jakiś potwór świetlny, ale w podobnej cenie do Twojej, góra 160zł.Jest tego tyle na mhunt i w diodac'u, że już dostałem oczopląsu I już nic nie wiem. Skłaniam się ku SolarForce L2P na SMO. Jak myślicie? Nie modowana ma dziurę pod diodą w pigule? No i zależy mi na jakości wykonania.
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
W oficjalnym sklepie Neutron 1A jest za 45$, ale jakiego "potworka" byś chciał i do czego, bo to jest maleństwo na AA, L2P nie ma dziury bo jest drop in czyli piguła razem z refem złączona, co do właśnie L2P się nie wypowiem bo mam UF C2 razy trzy.
ProLight jutro wrzucę zdjęcia jak będzie słońce bo "kompakt" ma już 8 lat i zanim się rozgrzeje to chwile mija.
Ja by coś to niech administracja wydzieli żeby nie robić Off-a.
Rysiu dobrze pisze, Neutron i L2P to zupełnie różne sprzęty - inny rozmiar, inne zasilanie. Jeżeli chciałbyś jednak coś na 18650 (jak L2P), to polecam Roche F8 i F12, są dobrze wykonane i tańsze (i jak pisałem na poprzedniej stronie, mają podobne rozwiązanie konstrukcyjne jak ThruNite), łatwo też dostać się w nich do komponentów (dioda, sterownik). Jeżeli na AA/14500 - to weź Neutrona, będziesz zadowolony. Jest solidnie wykonany i ma bardzo fajny kształt promienia - na 100m nim nie poświecisz, ale na co dzień jest świetny.
Paolo, dziękujemy za docenienie atmosfery, staramy się, aby było tu rodzinnie Robimy to od samego początku
A z tym "pewnym elektronicznym forum" też nie raz się o tym przekonałem..
Tak samo wygląda miejsce na MCPCB w Roche F8. Jak się okazało po ostatnich pomiarach, jakoś rewelacyjnie ciepło w F8 odprowadzane nie jest. Pastą termoprzewodzącą było to posmarowane dokładnie (co prawda nie wiem jak dobra była to pasta). Zastanawia mnie jednak wpływ anodyzacji, która jest tutaj nie wiem po co - czy nie blokuje ona przepływu ciepła z MCPCB do korpusu?
pralat pisze:Tak samo wygląda miejsce na MCPCB w Roche F8. Jak się okazało po ostatnich pomiarach, jakoś rewelacyjnie ciepło w F8 odprowadzane nie jest. Pastą termoprzewodzącą było to posmarowane dokładnie (co prawda nie wiem jak dobra była to pasta). Zastanawia mnie jednak wpływ anodyzacji, która jest tutaj nie wiem po co - czy nie blokuje ona przepływu ciepła z MCPCB do korpusu? Obrazek
Czarna anodyzacja jest tylko od strony sterownika od MCPCB jej nie ma.