Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Zbychur, śliczna!
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Calineczka pisze:Zbychur, śliczna!
Tak wygląda w całości, zrobiłem ją żonie na 15 rocznicę "znajomości".
Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Takich ludzi, kiedyś zwano rzemieślnikami, mieszkali oni "w murach", poza nimi, mieszkali tzw "partacze" aktualnie mury w miastach zanikły, jak i zanikają prawdziwi rzemieślnicy...
Gratuluję umiejętności.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

Szacunek Zbychur, piękne dzieło ;)

Aż wpadłem w kompleksy i odpalam lutownicę ;)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Mimo że jest to moja własna robota, taka dłubanina po godzinach w pracy, jak np. jeszcze to

Obrazek

Obrazek

tu już trochę używany
Obrazek


ale techniki podpatrzyłem od kolegi z pracy, który zajmuje się tym zawodowo i tworzy cuda, nie mam teraz zdjęć za wiele ale np. podstawka na drewno, którą ja tylko malowałem

Obrazek

lub koronę z dwoma orłami dla posągu Chrystusa w Kalnej

http://piekaryslaskie.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1562595,figury-chrystusa-w-kalnej-i-ustroniu-gigantomania-budzi,3580819,id,t,zid.html

01:10s filmu

http://www.kalna.katolik.bielsko.pl/wideo-multimedia/223-poswiecenie-figury-chrystusa-krola
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Zbychur, rewelacja :)

Ja za to zacząłem sezon rowerykowy na dobre. Dziś kolejne 40 km zrobione. Przy okazji przetestowałem światełka i jestem naprawdę zadowolony. L2P topi asfalt, a Walle sprawia że kierowcy puszek nagle orientują się że jest sąsiedni pas na który się zjeżdża przy wyprzedzaniu rowerzysty.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Nie mam co prawda roweru (a tylko oświetlenie do niego :twisted:), ale mój sezon rowerowy zacznie się w piątek - w planach trasa po 30km w jedna stronę + jakieś ognisko czy grill u celu. :) Dla niektórych 60km/dzień to smiech na sali, dla mnie to będzie największy przebieg dzienny w życiu. :P Póki co robię po 30km na rowerku stacjonarnym dziennie i potem jest gitara, więc dam radę.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Kazik pisze:Dla niektórych 60km/dzień to smiech na sali, dla mnie to będzie największy przebieg dzienny w życiu.
Wszyscy od czegoś zaczynaliśmy. Tylko głupek będzie się śmiał.
Kazik pisze:Póki co robię po 30km na rowerku stacjonarnym dziennie i potem jest gitara, więc dam radę.
A zmieniasz przy tym obciążenie? Jak tak, to dasz radę. A jak nie to planuj jak najrówniejszą trasę. A wbrew pozorom te 30 km nie jest takie straszne.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Nie boję się tych kilometrów. Nawet będąc mniej wytrenowany zrobiłem 40km i nie byłem jakoś styrany. Rower traktuje tylko jako akcesorium latarek i Instytucję ds. Zmiany Opony z Zimowej na Letnią (tej na brzuchu). :P

Zmieniałbym obciążenie gdyby kumpel raczył nie urwać pokrętła. :) Generalnie jeżdże tylko na pełnym obciążeniu i czasem stosuje coś ala trening interwałowy - przez moment daje z siebie 100%, by potem powrócić do tych 50% i za jakiś czas znowu full power na chwilkę.

Coś pięknego - przed wyjściem z domu musiałem jedynie wziąć klucze, zamiast ubierać buty, szukać kurtki i Bóg wie co jeszcze. Humor +100% :)
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

To nie masz się czego obawiać :)
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Nie wiem czy dzielić się radością czy smutkiem, ale rozliczyłem PITa za 2012 rok. Sporo będę musiał dopłacić, ale po odliczeniu krwiodawstwa i internetu i tak jest mniej jak się spodziewałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Chyba już mogę to oficjalnie napisać nie palę od kilku dni i nawet mnie nie ciągnie ponownie do tego, także jestem na dobrej drodze.
Do tego dziś porobiłem kilka rzeczy w aucie, których nie umiałem opanować od kilku miesięcy.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

ElSor, tak trzymaj. Najgorszy pierwszy miesiąc, potem już z górki. Mi z tej górki tak leci od 9 lat :)
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Najgorsze, to będzie, jak po kilku latach niepalenia znów się skuszę na "jednego" - raz już przechodziłem przez to po 3 czy 4 latach niepalenia. :oops:
Tym razem, mam nadzieję, że mądrzejszy o własne doświadczenie, nie popełnię 2gi raz tego samego błędu.

A tak na marginesie - gdyby ktoś z palaczy pytał czy było łatwo i czy "cierpię" to piszę wprost - nie ma żadnego cierpienia / bólu a było tak łatwo, że i tak nikt mi nie uwierzy, jeśli tego sam kiedyś nie doświadczył.
delux
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 20:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: delux »

megabit pisze:Nie wiem czy dzielić się radością czy smutkiem, ale rozliczyłem PITa za 2012 rok. Sporo będę musiał dopłacić, ale po odliczeniu krwiodawstwa i internetu i tak jest mniej jak się spodziewałem :mrgreen:
Ja na wyrok czekam do piątku bo i po co się spieszyć robić dobrze fiskusowi
Zablokowany