Pokażcie swoje światełka!

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
oktogenek
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 18:28
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: oktogenek »

Witam, jakiś czas już czytam to forum ale to mój pierwsze post więc wypada się przedstwić, na imię mam Kuba i mieszkam w samym środku Polski w Kaliszu :) a oto moje dwa najlepsze jak dotychczasz światełka

Mactronic Defender 700lumenów i Night-Hunter 1000lumenów z zmiennym zoomem
Obrazek
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Obrazek

1. Latarka nurkowa Azon 3000 na 3 diodach P7, ok. 2000lm (cena nowej wersji 640 zł), zasilanie 12 akumulatorkami AA (używam Sanyo 2700mAh), czas świecenia ok. 1-1,5h (nigdy nie mierzyłem, a i moje nurkowania na razie maksimum koło godziny trwają), średnie skupienie światła. Z prawej strony widać kawałek blachy aluminiowej doczepionej w celu mocowania kamery.
Obrazek

2. Latarka nurkowa - plastikowy chiński klon Led Lensera (za 43 zł): dioda Cree XR-E (wg opisu na latarce z binu Q5), ograniczenie prądu to rezystor 3,3 oma (przy zasilaniu 5,4V z 4 AA NiMH prąd w diodzie to ok. 680mA, napięcie 3,15V czyli pewnie ok. 180km), obudowa ma niewielką nadlewkę na całej długości, więc na wszelki wypadek warto ją spiłować w rowku, gdzie jest (jedyny) oring, żeby było szczelnie, skupienie światła jest bardzo dobre, włączanie dźwigienką z magnesem (w pigule jest kontaktron), piguła z dziurą. W planach wymiana piguły na taką z czerwonym LEDem (ma służyć do "podglądania" rybek, a one ponoć gorzej widzą czerwone światło).
Obrazek

3. Latarka nurkowa Intova Compact Torch ($36,15): aluminiowa, zasilanie 3xAAA, wg producenta 130lm (i IMHO podają uczciwie), tryby 100%/30% + strobe, bardzo dobre skupienie światła, przełączanie guzikiem w "dupce", dowiązany karabińczyk (jest otwór w zakrętce), dwa oringi.
Obrazek

4. Chiński aluminiowy "zoom", zasilanie 26650 (da się upchnąć 18650 i dlatego kupiłem za 19 zł, bo mam trochę ogniw z baterii laptopowych). Kupiłem, zanim jeszcze trafiłem na forum.

5. Latarka nurkowa Intova H2O Man z B&H (cena $3,29 :-) ), plastikowa, zasilanie 4xAAA, 5 LEDów 5mm, świeci dość wąsko, ale bez wyraźnego "kółka", włączanie przekręceniem głowicy, jeden oring, świeci ok. 6-8 godzin na pentagramach NiMH AAA 800mAh). To czarne na rękojeści to naciągnięty kawałek dętki (kiedyś miałem ją na masce), a z tyłu dowiązany kawałek sznurka (jest dziurka).
Obrazek
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

ptja4 pisze: AA NiMH prąd w diodzie to ok. 680mA, napięcie 3,15V czyli pewnie ok. 180km
Genialnie ci to wyszło :)
oktogenek pisze:Night-Hunter 1000lumenów z zmiennym zoomem
Za mało forum czytasz ;)

A to moje cuda:
ILPT
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

skaktus pisze:
ptja4 pisze: AA NiMH prąd w diodzie to ok. 680mA, napięcie 3,15V czyli pewnie ok. 180km
Genialnie ci to wyszło :)
oj tam, oj tam, literówka.
Ale oficjalnie: errata - pownno być "180lm"
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Flora pisze:
DNF pisze:Piękne, cudowne!! Czy będzie mi dane zobaczyć to z bliska? :)
Zgodnie z życzeniem widok z bliska :mrgreen:

[url=http://www.swiatelka.pl/upload_img/miniaturki/IMG_509e4d28dd427950.jpg]Obrazek[/url]

A tak na poważnie to możemy się umówić na zwiedzanie
Tak patrząc na tą mnogość sterowników i diod pomyślałem, że może zrobiłbyś coś fajnego. Zacznę od tyłu kolega pomalował sufit na ciemny granat i farbą fluorescencyjną namaział na nim gwiazdozbiory. Wyglądało to rewelacyjnie po zgaszeniu światła a jak do tego doszły inne rzeczy wiecie jakie to wydawało się, że lecimy w kosmos :rotfl:
Jak byś zrobił to na ledach różnych mocy i odcieniach sterowanych jakimś cudakiem można by dostosować to do czasu lokalnego i o określonej godzinie zapalałyby się widoczne w tym czasie na niebie konstelacje. Albo już bez tego bajeru zaświecić wszystkim na raz ale byłby odjazd na maxa :o

pozdr. Tomek
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

tomeksz68 pisze:Wyglądało to rewelacyjnie po zgaszeniu światła a jak do tego doszły inne rzeczy wiecie jakie to wydawało się, że lecimy w kosmos :rotfl:
Znaczy, startowaliście w kosmos na maksymalnych dopalaczach? ;) :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam

To było tylko wysoko oktanowe ciekłe paliwo rakietowe :mrgreen: :lol:
Tak poważnie kiedyś myślałem nad realizacją takiego projektu ale przerósł mnie jeśli chodzi o umiejętności graficzne i czas.

pozdr. Tomek
Awatar użytkownika
sebeq
Posty: 167
Rejestracja: piątek 30 maja 2008, 09:14
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: sebeq »

Kilka moich , w tle chińskie coś kupie za pare zł - lampa "garażowa" nastepnie od lewej:

Police 7w :D
Osram CROSSER SMALL@XPG R5
UltraFire WF501B@XML 1500mA
Citipower x5-t6@XML 2,8A
C8 Clone @XML 2,8A
UltraFire C2
CREE P4 Super Bright Waterproof niestety niesprawna :( po mocnym upadku pękła szybka oraz uszkodził się driver.


sebeq
Obrazek
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Moje pachoły :mrgreen:

iTP SA2 / Fenix E50 / Eagletac D25LC2 Clicky / Fenix E11 / Eagletac D25A Clicky

Obrazek
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

maba pisze:Moje pachoły :mrgreen:

iTP SA2 / Fenix E50 / Eagletac D25LC2 Clicky / Fenix E11 / Eagletac D25A Clicky

Obrazek
Bardzo fajne latarki . Wyglądają wszystkie jak ze sklepu
mjasiek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 22:11
Lokalizacja: Pawłowice

Post autor: mjasiek »

Kompletuje światełka zmieniając je co jakiś czas i na chwilę obecną nie rozstanę się z: od lewej philips mini warsztatowa latarka, gdy ją dostałem byłem załamany plastikiem ale świeci pod maską samochodu dobrze i długo więc zostaje. W środku Tank TK-703 czyli moja pierwsza latarka z DX-a od której zaczęła się choroba latarkowa więc zostanie do końca u Mnie tak samo jak po prawej Baton S20, którego kupiłem jak tylko się pojawił w obiegu po wcześniejszym użytkowaniu S10 w której brakowało mi tylko zasilania na 18650 :mrgreen: Teraz czekam na Roche M170 cierpliwie z Fastech-a.
Załączniki
P11504981.jpg
P11504981.jpg (73.93 KiB) Przejrzano 9087 razy
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

maba pisze:Moje pachoły :mrgreen:
Witam
maba masz bardzo fajne pachoły a i zdjęcie artystyczne. :ok:
pozdr. Tomek
kangure
Posty: 1
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: kk

Post autor: kangure »

Witam
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Mam parę ale ta najlepsza stosunek masy do ilość światła ;)

107 g z ogniwem realnie jakieś 950 lm
podświetlany trytem tytanowy dwustopniowy wyłącznik
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

Fajna. Napisz o niej coś więcej.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Obrazek

Od lewej: ThruNite Neutron 1A; pierwsza latarka ZOOM z diodą XR-E; Bocialarka 2.0; UF C2 XM-L T5 4B @8AMC; UF C2 XM-L U2 1C @10AMC; UF C2 XM-L2 T6 3C@10AMC (dopiero złożona); oświetlanie rowerowe DIY sprzed 3-ech lat SSC P7 W724CO-DSVNI SWO: 5350K niskie Vf: 3,25 - 3,5V @3.6A (aż trudno uwierzyć że kiedyś z takim kolosem jeździłem na kierownicy :shock: )

Dwie ostatnie C2 mają miedziany wpasowany czopek zamiast standardowego aluminium, wykonane przez michau-32, a wszystkie trzy jeżdżą na kierownicy.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
ODPOWIEDZ