Sterownik do diody XM-L

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Kali pisze:Moglibyście mi napisać czy sterownik 8xAMC potrzebuje chłodzenia?
Bezwzględnie potrzebuje.
Kali
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 06 gru 2012, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kali »

Siema,
tu znowu ja. Trochę długo trwa budowanie mojej latarki ale niestety rzadko zjeżdżam do domu, a tam właśnie tokarz jest, co mu trzeba pokazać co i jak ma zrobić. Ostatnio zrobiłem rysunek obudowy i dałem do wytoczenia. Z tego co mi napisaliście to mój sterownik potrzebuje chłodzenia. Zastanowiłem się i chyba trochę za bardzo zaszalałem z tym chłodzeniem. Poniżej wstawiam rysunki. Te dwa walce z wcięciami będą wciśnięte w obudowę i będą odprowadzały ciepło. Szczególnie to chodzi mi o końcówkę latarki czyli drugi walec, który będzie przylegał do strony sterownika ze sprężynką. Czy tam jest na prawdę konieczne aż takie chłodzenie? Po kolei w aluminiowym będą od początku: soczewka, dioda, walec dłuższy, sterownik, walec krótszy. Z góry dzięki za porady i pozdrawiam.

Obudowa alu
Walec nr 1
Walec nr 2

[ Dodano: 12 Luty 2013, 20:13 ]
Cześć,
mam pakiet aku 4xLi-Ion, chcę żeby był wodoodporny bo to na rower. Czy owinięcie go w torebkę i obkurczenie na nim koszulki termokurczliwej będzie dobrym pomysłem?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Koszulka termo to dobry pomysł, ale musisz rozwiązać problem uszczelnienia przewodów.
Podobny problem miałem przy robieniu sondy pomiarowej termostatu. Kabelek obkleiłem grubszą warstwą termogluta, tak aby na nim obkurczył się koniec koszulki. Podczas grzania klej się roztopił spajając się z koszulką. Drugi koniec po podgrzaniu zacisnąłem szczypcami i ładnie się skleił. Siedzi to od kilku lat w akwarium i nic nie przecieka.
Podobnie możesz łączyć rożne rozmiary koszulek, aby uzyskać odpowiednio małą średnicę wyjściową.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Pyra pisze:..
Podobnie możesz łączyć rożne rozmiary koszulek, aby uzyskać odpowiednio małą średnicę wyjściową.

Pozdrawiam
Z tym łączeniem różnych średnic koszulek, to bardzo dobry, tani sposób na wodoodporne połaczenie. Również polecam taki patent.
Kali
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 06 gru 2012, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kali »

Właśnie próbowałem zrobić coś takiego ale koszulka największej średnicy robi się tak twarda po skurczeniu, że, gdy nałożę tę o mniejszej średnicy to pęka po podgrzaniu. Mam prawie wszystkie elementy do swojej latarki tylko potrzeba mi jeszcze zrobić cztery gwinty do przykręcenia diody i sterownika. Poniżej wstawiam zdjęcia elementów latarki + ładowarka. Co Wy na to? :wink: Będzie śmigać? Wszystkie elementy planuję wcisnąć w otwór obudowy.

Obrazek

Obrazek

Chciałbym złożyć tę latarkę, potem zrobić jeszcze ręczną z własnym sterownikiem bo niestety mój rower uległ uszkodzeniu i nie będę korzystał z rowerowej przez najbliższy czas :cry:
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ