Da sie to jakoś zmodować..mxdl.

co i jak zrobiłem...
zlomek
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 08 wrz 2008, 15:32

Da sie to jakoś zmodować..mxdl.

Post autor: zlomek »

Witam.
Wpadła mi w posiadanie taka o to latareczka:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.3164

I czytam sobie o modach,tyle nie wiem co można włożyć do tej latarki.By świeciła troche wybitniej...
Może ma ktoś jakiś pomysł..?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Kupujesz nowa diode na aluminiowym krazku/starze, np cree Q5,R2 albo jakies SSC, do tego dobry step-up jesli ze zwyklego AA chcesz zasilac, lub kupujesz akusa 14500 jesli ma byc zasilany z li-ion. Jelsi chcesz miec tryby to przyda sie driver. Mozesz tez dokupic nowy reflektor lub kolimator. Podaj jaka srednice wew ma glowica.
Wszystkie te rzeczy dostepne sa na DX.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

pod ten reflektor raczej tylko SSC P4, są na DX lub w sensu.pl CREE mają mocno inną charakterystykę promieniowania, a Luxeony bardzo łatwo podmienia się na SSC P4 najlepiej bin U
zlomek
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 08 wrz 2008, 15:32

Post autor: zlomek »

Czyli zakupić to:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1445


A i czy mogę do tego wsadzić ogniwo 18650...?Bo ta latarka jest na AA.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

AA to 14500 czyli 14mm srednicy i 50mm dlugosci, a 18540 ma 18mm srednicy i 65mm srednicy, wiec nie wejdzie. Na DX zakup sobie akusa Li-ion 14500 i bedzie dobrze.
Pozdrawiam
DNF
zlomek
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 08 wrz 2008, 15:32

Post autor: zlomek »

OK.
Nie przeczytałem wymiarów.
AA to jednak AA to 14500.
Wielkie dzięki.
A może mi ktoś polecić ładowarkę do tych 14500...?

Tylko nie miem czy tamta SSC z linku sie nada na podmiankę...
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Nada sie, choc nie znam sie na binach SSC i nie wiem jaka ma jasnosc. Ale star jest standardowy wiec bedzie ok. Spokrz tylko ze dostepna najwczesniej bedzie 17. Wstrzymaj sie do tego czasu i wtedy zobacz czy bedzie dostepna. Na DX spojrz na ladowarki All in one UltraFire lub TrustFire. Poczytaj tez recki na tym forum o tych ladowarkach. Czasem przyhcodza niesprawne.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Uwaga prosta- jeśli tam jest starszawa dioda luxeon a latarka jest zasilana obecnie z AA, to oznacza , że światełko ma jakiś driver step-up, więc sugestie kup 14500 są złe- spali driver i tyle.
Wystarczy albo sama zmiana diody z obecnego luxeona na seoula (ew. na Cree ale to wymaga dopasowania refa do nowej diody), lub tez mod głębszy- wymiana drivera (zapewne mizerny)+wymiana diody jw (wariant najlepszy jakościowo, ale najtrudniejszy i najdroższy)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Pawelsz zle mnie zrozumiales. Chodzilo, ze jak chce modowac to niech wsadzi nowy step up i AA lub 14500 i bez step upa. Zaproponowalem 7882 a to lyka i AA i zwykle li-iony.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Kupujesz nowa diode na aluminiowym krazku/starze, np cree Q5,R2 albo jakies SSC, do tego dobry step-up jesli ze zwyklego AA chcesz zasilac, lub kupujesz akusa 14500 jesli ma byc zasilany z li-ion. Jelsi chcesz miec tryby to przyda sie driver
to nie ja Ciebie mam zrozumieć, ale pytający, przeczytaj co odpowiedziałeś- to za duży skrót myślowy jest po prostu (też tak miewam, eh)

Jesli nastawiamy się na zasilanie z AA, to warto zmienić driver na taki z DX 7880 7880
wg.mnie jest bardziej wydajny od innego drivera z DX 7882
ale sama zmiana diody na SSC juz bardzo dużo da
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ja bym raczej nie polecal 7882 do step-up'a z 1xAA. U mnie siada przy napieciu ok 1.28V na akusie pentagrama. Tzn kazdy tryb swieci nie mal identycznie i bardzo slabo. Driver na maxa skrecony i ssie z naladowanego "palucha" (1.39V) ok 550mA.
Nie wiem jak to jest z 7880. Niech EdiM sie wypowie czy ma cos ciekawego w swojej ofercie :wink:
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

DNF pisze:Ja bym raczej nie polecal 7882 do step-up'a z 1xAA. U mnie siada przy napieciu ok 1.28V na akusie pentagrama.
To wywal akkusa albo driver ;-)
7882 jak najbardziej powinien pracować z AA A pentagram moim zdaniem do dobrych nie nalezy, zabawy latarkowe proponuję robić z Eneloop-ami lub nawet czymś NiCd
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

drivery 7880 to inne wersje bardzo dobrych driverków robionych przez rv7 , małe, wydajne i tanie- pod AA są idealne- może tryby mogliby dać troszkę inne.
zlomek
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 08 wrz 2008, 15:32

Post autor: zlomek »

Panowie.
A mam nowe AKU GP 2700mAh,długo mi wytrzyma na tym akumulatorze.
Bo mógłbym zostawić aku i samą diodę wymienić na tego SSC P4 U-bin.
Tylko nie wiem,czy można przełożyć samą diodę do tego i się cieszyć...?

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 3:39 pm ]
Zmierzyłem otwór a stara ma ok 2cm srednicy.
Na DX znowu przesuneli dostawe SSC P4...
Może da radę coś innego wstawić pod AA...?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

to na jakim etapie jestes teraz?
Co zdecydowales?
Co wstawiasz do latarki?
Jaki driver?
Jaką diodę?
jakieś inne zmiany?
Możesz zrobić fotki mocowania drivera u Ciebie w lampce i zwymiarowac glowice?Zobaczymy co wejdzie, bo SKU7882 do malych nie nalezy
ODPOWIEDZ