Bocialarka 3.0

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Bocialarka 3.0

Post autor: Bocian »

Poniżej zamieszczam fotki terenowe nowej wersji Bocialarki tj. 3.0, Emiter Cree XP-G R5 tint 1T oraz dwa rodzaje optyk. Pierwsza jako oświetlenie standardowe oraz wersja throw dające większe skupienie oraz zasięg. Sterownik 4 trybowy jak w wersji 2.5 z monitem napięcia autorstwa Flagiusza.

Parametry wszystkich trzech fotografii takie same: F/2.8, 1/3sek. ISO-400, WB: pochmurny dzień.

Wszystkie latarki w trybie wysokim czyli 1A w emiter na świeżo naładowanych 18650.


Wersja 2.5 na emiterze SSC P4 U2

Obrazek


Wersja 3.0 XP-G R5 optyka standard
Obrazek


Wersja 3.0 XP-G R5 optyka throw
Obrazek
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

zimniej, ale więcej światła- nie jest źle, coraz lepsze cudaki wychodzą :)
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Mam bocialarkę i akurat emiter i optyka to mocny punkt, problem jest z uchwytem, a wyłacznik to prawdziwa tragedia przez którą bocialarkę tylko mam, a nie używam.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Z uchwytem szczerze rzadko bywają problemy a co do włącznika jeśli masz problemy to wystarczy napisać do mnie i coś się w tym temacie zrobi (temu służy gwarancja).
Sometimes darkness can show you the light
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Bocian pisze:Z uchwytem szczerze rzadko bywają problemy a co do włącznika jeśli masz problemy to wystarczy napisać do mnie i coś się w tym temacie zrobi (temu służy gwarancja).
Mnie akurat latarka wypadła z uchwytu przy pierwszej jeździe po kocich łbach, właściwie w pierwszym tygodniu użytkowania.
Odesłałem do naprawy za rozsądne pieniądze po krótkiej wymianie maili do fabryki :cool: i dostałem chyba nową.

Niestety, wyłącznik nie poddaje się naprawie, może ze względu na użytkowanie w rowerze poziomym. Gdy zgaśnie lampa na rowerze poziomym trzeba się zatrzymać, zejść, przejść przez milion trybów i tak do następnego razu. Nie wiem, czy coś da naprawa, bo ten wyłacznik jest po prostu bardzo delikatny i ma słabą sprężynę, przez co rozłacza sie pod wpływem drgań.

Jeśli w bocialarce 3 jest poprawiony wyłacznik - lampa nadaje się na rower, jeśli jest taki jak w bocialarce 1 - niestety nie. Parę bocialarek we Wrocławiu i okolicach już widziałem, wszystkie miały skłonności do zmian trybów lub rozłaczania się na wybojach.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

dlatego jest inny soft (chyba?) i zmiana trybu jest po 2kliku a nie po jednym, ale tak czy inaczej zmiana trybów w czasie jazdy to efekt słabego docisku akusa do obudowy- mocniejsza sprężyna załatwia problem.
ps
nie wiem o jakim uchwycie mówisz- warto podać jakieś namiary- te gumowate z DX za rozsądne pieniądze trzymają tak, że na pewno latara nie wypadnie- czy kocie łby, czy teren- no nie wypadnie- bocialatarka jest mała i lekka, wsadzałem tam cięższe i było OK
a co to jest rower poziomy ?
emerel
Posty: 113
Rejestracja: piątek 30 lis 2007, 16:53
Lokalizacja: z pogranicza :-)

Post autor: emerel »

Co do uchwytu... ja zawsze przekładam latarkę przez smyczkę wokół kierownicy, tak na wszelki wypadek. Bocialarka ma chyba oczko koło wyłącznika?
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

pawelsz pisze: a co to jest rower poziomy ?
np. to:
www.velokraft.com w wersji zawodowej i www.poziome.republika.pl w wersji majsterkowiczowskiej

lub w bratnich językach www.ligfiets.net i www.bentrideronline.com
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Awatar użytkownika
arthx
Posty: 52
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 19:03
Lokalizacja: Plock

Post autor: arthx »

konkurencja ?
zasilanie z AAA - bleeee
a te beamshooty, z tymi jakimis obwazankami ? - jeszcze wieksze :cenzura:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Te latarki w zyciu nie maja diody XP-G!
Nawet obok nich nie lezaly..
Awatar użytkownika
Pichu
Posty: 160
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 17:44
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Pichu »

DNF pisze:Te latarki w zyciu nie maja diody XP-G!
Nawet obok nich nie lezaly..
Amen ;)

Nawet gdyby miały to zasilanie z aaa to porażka :P
jarcyk
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 21:43
Lokalizacja: Białystok

bocialarka

Post autor: jarcyk »

Popieram wszystko co fajnie świeci.Sam troszkę żałuję że mam tyko 4 xp-d r4 w swojej lampie
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: bocialarka

Post autor: Pyra »

jarcyk pisze: 4 xp-d r4
:?:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Panie TosiekGSM... Dziwnym trafem użytkownik o takim właśnie nicku sprzedaje na świstaku identyczne latarki oraz pozostałą ofertę jak ta z allegro (opis aukcji i zdjęcia również identyczne). Bardzo proszę o nie zaśmiecanie mojego tematu rzekomymi opiniami i średnio obiektywną oceną z dopiero co założonego konta u Nas :evil:
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ