Moje negatywne doświadczenia z L2P 3x XP-L ext 3.0 HE Grega

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

cwancisz pisze:BTW. Kolego apoc link który podajesz w pierwszym poście w którym ma być zawarta charakterystyka latarki którą kupiłeś nie działa, popraw link, jeśli Ci na tym zależy oczywiście
Obecnie ta latarka ( chyba ta sama) jest wystawiona na aukcji - http://allegro.pl/latarka-solarforce-l2 ... 27539.html
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

cwancisz może chodzi o to, że soczewka jest "wiercona" pod ledy i światło może rozszczepiać coś na zasadzie pryzmatu.

PS: W jaki sposób ci uszkodziła diody? Przegrzanie? Dociśnięcie fizycznie?
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Człowiek uczy się całe życie, w tym wątku dopiero się dowiedziałem że fabryczna soczewka bez przeróbki nie nadaje się do XP-L, no i właśnie tak mi uszkodziła diody (silikonowe soczewki odkleiły się z diod, czyli tak jakby oskalpowało mi je :zly: ).

Co do rozszczepiania światła to wydaje mi się że raczej gdzieś na brzegach robiłaby się tęcza.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Volo pisze:cwancisz, poczytaj o efektach skalpowania,niby soczewka przeźroczysta a jednak zmienia się barwa.
Czy nie jest tak, że przy skalpowaniu zmiana barwy powodowana jest kontaktem luminoforu z powietrzem, a usunięcie soczewki wpływa głównie na kąt emisji światła? Ścinając soczewkę z diody bez odkrywania półprzewodnika nie zauważyłem aby miało to jakiś większy wpływ na barwę światła.
sarius
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 09:52
Lokalizacja: pl

Post autor: sarius »

a greg niema jaj zeby odpisac
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Są Święta więc może nie ma Grega :)
Wróci to napisze.
Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Ludziska piszą, że po skalpie ociepla się światełko.
Nie wiadomo co zamówione i co sprzedane zostało?
Kilka stron debaty, żeby się nie okazało, że ktoś kogoś w wała zrobił?
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Problem jest inny, nie ważne co było zamówione i co sprzedane, kolega chciał biały neutralny, dostał mocno ocieplony kolor. Nie było by żadnego problemu gdyby Greg po prostu oddał kasę za latarkę.

Przecież to są zakupy przez internet i trzeba się z tym liczyć że jeżeli czegoś nie możemy najpierw przetestować to może się okazać że nasze wyobrażenia co do tego jakie funkcjonalności ma mieć dany towar mogą się różnić od rzeczywistości. Dlatego ustawodawca dał 14 dni na oddanie towaru bez podania przyczyny.

Handel w internecie to ciężki kawałek chleba, większość sprzedawców po jakimś czasie zapomina, że powinni walczyć o klienta głównie jakością a nie ceną i zaczynają obniżać ceny na swoje towary byle by tylko je sprzedawać i chociaż minimalnie zarobić, przez co każde takie odesłanie towaru przez klienta zaczyna uderzać ich po kieszeni.


Dobry sprzedawca wie jaki procent ma zwrotów i jaką dodać marżę na swoje produkty żeby pokryła tą stratę.

I ja nie chcę tu wyrokować kto popełnił błąd, czy Greg wsadził zbyt ciepłe ledy, czy apoc niedostatecznie jasno wyjaśnił co chce uzyskać, fakt jest jednak faktem że tak jednak uznany sprzedawca jak Greg powinien to załatwić trochę inaczej.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Klient wymagający, rozumiem. Wymagana barwa światła 4500-5000K.

Zaproponowałem najlepszą możliwą opcję, czyli Nichia NVSW219C Ra83. Barwa w zasadzie identyczna ze światłem słonecznym w południe, doskonałe odwzorowanie kolorów. Cree mają tak wysoki współczynnik odwzorowania dopiero przy ciepłej barwie rzędu 3000-3500K.

Stanęło na XP-L, temperatura barwowa około 4700K.
Takie LED zostały zamontowane. Bin jest pozakatalogowy, dystrybutor nie podaje pełnego bin code. Podaje wydajność i szacowaną temp. barwową. A że światło ma naleciałości barwy żółtej, to fakt.

Po otrzymaniu informacji, że barwa światła nie odpowiada Klientowi, poinformowałem że aktualnie jest to najchłodniejszy odcień jaki mam na stanie i zaoferowałem możliwość zwrotu sprzętu lub powrót do pierwszej i w tym wypadku najlepszej opcji, czyli Nichia NVSW219C Ra83.

Fotografii porównawczych XP-L vs Nichia nie byłem w stanie w krótkim terminie, w tej materii poprosiłem o cierpliwość. Rozumiem, cierpliwość Klienta skończyła się.

W korespondencji mailowej przekazałem koledze, że zamawiam do jego latarki dokładnie barwę 4700K u dystrybutora, i oczekuję na przesyłkę z latarką z jego strony. Wyraził na to zgodę. Na forum zaś : "Nagle u producenta znalazły się diody o barwie 4700K. Jestem zaskoczony;-)"

Kolejny nie mający przełożenia w faktach wpis "Jednak w przyrodzie nic nie ginie, i złośliwość bywa często odpowiedzią na złośliwość." W całej mojej korespondencji z Klientem nie ma żadnej obraźliwej, złośliwej bądź nieuprzejmej wypowiedzi. Oczywiście dla potrzeb publiczność na forum sprawę przedstawia przeinaczając fakty.

Kol. pisze: "cały problem i wszystkie dalsze nieszczęścia i nieporozumienia wynikają z nieprecyzyjnego opisu ", " przez to niedopowiedzenia i niejednoznaczne odpowiedzi, pachnie nawet trochę naciąganiem"
oto ta pachnąca naciąganiem oferta:
http://allegro.pl/latarka-solarforce-l2 ... 96704.html

Aby oceniać drugą stronę pod względem uczciwości, warto samemu być w tej materii w porządku, że zacytuję kol. "apoc": "Bez kunktatorstwa przejdę do sedna: czy latarka za 335 pln na fakturze może się cudownie rozmnożyć, czy wartość lampy led może się powiększyć o wartość zakupionych akcesoriów".
Kto tu kombinuje i naciąga?

Po drodze wyniknęły pewne uwarunkowania, które niejako przesądziły o formalnym rozwiązaniu tego problemu, zgodnie z aktualnym stanem prawnym w tej materii.
W poniższych przypadkach sprzedający może odmówić przyjęcia zwrotu towaru (oba kryteria są spełnione):
- zakup kupującego był związany z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą;
- rzeczy nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

Skoro zamawiający twierdzi, że towar jest niezgodny z zamówieniem, obowiązkiem producenta jest doprowadzić towar do stanu zgodnego z zamówieniem i to wykonam.

Aktualnie oczekuję na przesyłkę z latarką.

Zamówione są do niej LEDy XP-L HI CCT 4750-5000K. Takie też będą na życzenie montowane w tym modelu L2P 3x XP-L do wyboru wraz z innymi barwami. Fotografie porównawcze po dłuższych perypetiach i owszem będą.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
sseebbaa1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 08:57
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: sseebbaa1 »

Cześć.

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem latarkowym świeżakiem - to mój pierwszy post - choć od pewnego już czasu obserwowałem forum bez rejestrowania się.
Obserwowałem między innymi dlatego, że chciałem kupić fajną niewielką latarkę, która będzie jednocześnie bardzo jasna.

Po analizie różnych wpisów i opinii użytkowników zdecydowałem się kupić u kolegi Grega taką latarkę, jak wskazywana w tym wątku (kupowałem przez Allegro; nazwa z aukcji: &#8222;Latarka SolarForce L2P 3x XP-L ext 3.0 HE 1800lm&#8221;).
Latarkę kupiłem 14 lipca 2015 roku, co wskazuję, gdyż może mieć znaczenie dla ustalania przez detektywów i samego sprzedawcę konkretnej partii diod. Do tego wziąłem szereg akcesoriów od tego sprzedawcy, ale to nie ma znaczenia dla tematu.
Nie zachowałem sobie treści korespondencji e-mailowej, aby ja prześledzić, ale nie zmieniałem w zamówieniu rodzaju proponowanej przez sprzedawcę diody. Czyli zgodnie z ofertą zamówiłem neutralną biel.

Zatem ośmieliłem się na popełnienie :mrgreen: mojego pierwszego posta tylko dlatego, że kupiłem dokładnie taką latarkę u dokładnie tego sprzedawcy. Nie znam się na technicznych parametrach i nie będę równorzędnym partnerem do rozmów z wyjadaczami.
Jednak myślę, że potrafię się odnieść do twierdzeń może mniej fachowych, ale takich bardziej odnoszących się do efektów powodowanych przez światło latarki. Mam na myśli te fragmenty wypowiedzi:
apoc pisze:mocno ciepłe, żółte światło, które przekłamywało znacząco barwy - biały stawał się żółty, srebrny wyglądał jak złoty itd.
apoc pisze:światło z latarki grega przypomina bardziej światło klasycznych latarek żarówkowych, niż latarki ledowej.
apoc pisze:I o ile w świetle pozostałych latarek biały wygląda jak biały, srebrny jak srebrny, szary jak szary, o tyle w świetle latarki od Grega wszystko ma odcień żółty: biały jest żółty, żółte szczegóły giną, srebrny i szary wyglądają jak złoty, a grafity wygląda jak fiolet.
Moja latarka świeci neutralnie lub lekko zimnym białym, a po jej otrzymaniu miałem wrażenie, że jeżeli jest jakieś przesunięcie względem neutralnej bieli, to właśnie bardziej w stronę zimną (ale przypominam, że jest to moja pierwsza prawdziwa latarka i to od razu o takiej sile &#8211; mogę się mylić w swoich ocenach).
Ważniejsze jednak jest to czy latarka przekłamuje kolory, tak jak to zauważył u siebie kolega apoc. W mojej L2P 3x XP-L żadnego takiego przekłamania nie ma.
Po przeczytaniu postów zwróciłem szczególną uwagę na ewentualne uciekanie kolorów w kierunku żółtego, czy też &#8222;ginięcie&#8221; żółtych przedmiotów po ich oświetleniu. Nic takiego u mnie nie występuje!
Oświetlałem znane sobie przedmioty, które mogę obserwować w różnych warunkach oświetleniowych i wszystkie zachowują swoje barwy w nocy po oświetleniu ich moją latarką.
Barwa z pewnością nie przypomina klasycznych latarek żarówkowych.


W L2P żaden o-ring nie jest podświetlony w taki sposób, jak to widać na zdjęciu kolegi piciex, które to zdjęcie przedstawia model X1 (o mniejszej średnicy). Żadne z trzech zwierciadełek nie wychodzi poza krawędź wyznaczoną przez szkiełko.



Nie wiem skąd jest kolega apoc, gdyż nie wstawił tej informacji przy swoim nicku, ale ja mieszkam w Gorzowie i od czasu do czasu odwiedzam Stargard i Szczecinek &#8211; co piszę na wypadek, gdyby ktoś chciał abym udostępnił latarkę dla celów porównawczych. Zresztą chętnie sam zobaczyłbym wyniki takiego porównania - zarówno dla wzbogacenia własnej wiedzy, jak i próby wyjaśnienia niniejszego sporu.


PS.
Moc latarki jest potworna! Koledzy nie mogą wyjść z podziwu, kiedy im prezentuję sposób w jaki tak niewielka latareczka niszczy mroki nocy :shock:
(kiedy z niższego poziomu przełączam na 100% to od razu podejrzewają, że sprytnym szybkim ruchem podmieniłem niepozorne gabaryty latareczki na jakąś świecącą szafę, hehe).

Nadto do tej pory cieszę się jak dziecko, kiedy kumplom pokazuję, jak przy pomocy samego światła latarki można zwęglić przyłożonego liścia czy wytopić dziurę w plastikowym pudełku - taka siła!
Wiem, wiem. To szczeniackie. Ale nie mogę się oprzeć, żeby zobaczyć ich opadające szczęki.

PS.2.
Niniejszego posta miałem w zasadzie napisanego chwilę przed wypowiedzią Grega, a teraz tylko wstawiam. Sami oceńcie stan faktyczny, bo ja nie wiem z czego mogą wynikać te różnice w barwach. Propozycja odnośnie spotkania w celach testowych w zachodniej części Polski jest aktualna (pisać PW).

Pozdrawiam!
... latarkowy świeżak
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

greg pisze: A że światło ma naleciałości barwy żółtej, to fakt.
Tego wprost w naszej korespondencji nie napisałeś, mimo, że wielokrotnie Cię indagowałem o barwę światła pisząc, czego oczekuję. Teraz, kiedy latarkę już kupiłem, nagle okazuje się, że światło jest żółte.
greg pisze:Po otrzymaniu informacji, że barwa światła nie odpowiada Klientowi, poinformowałem że aktualnie jest to najchłodniejszy odcień jaki mam na stanie i zaoferowałem możliwość zwrotu sprzętu lub powrót do pierwszej i w tym wypadku najlepszej opcji, czyli Nichia NVSW219C Ra83.
Nie chciałem Nichia, chciałem Cree - takie jest prawo klienta, że to on decyduje o konfiguracji towaru, a nie sprzedawca. Wykazałem dużo dobrej woli i cierpliwości, bo zamiast od razu odesłać Ci towar, szukałem rozwiązania kompromisowego. Niepotrzebnie, jak widać.
greg pisze:Fotografii porównawczych XP-L vs Nichia nie byłem w stanie w krótkim terminie, w tej materii poprosiłem o cierpliwość. Rozumiem, cierpliwość Klienta skończyła się.
Dokładnie termin przesuwałeś 3 razy, trwało to tydzień - ostatnia Twoja wiadomość nie zawierała żadnych konkretów, więc trudno się dziwić, że moja cierpliwość się wyczerpała.
greg pisze:W korespondencji mailowej przekazałem koledze, że zamawiam do jego latarki dokładnie barwę 4700K u dystrybutora, i oczekuję na przesyłkę z latarką z jego strony. Wyraził na to zgodę. Na forum zaś : "Nagle u producenta znalazły się diody o barwie 4700K. Jestem zaskoczony;-)"
Wcześniej pisałeś, że diody, które otrzymałem, mają barwę 4700K. Teraz nagle piszesz, że zamówiłeś diody o barwie 4700K i zamontujesz je w latarce. Więc gdzie tu sensu? Pogubiłem się. Wcześniej twierdziłeś w korespondencji, że jedyna opcja to Nichia albo zwrot.
greg pisze:Kolejny nie mający przełożenia w faktach wpis "Jednak w przyrodzie nic nie ginie, i złośliwość bywa często odpowiedzią na złośliwość." W całej mojej korespondencji z Klientem nie ma żadnej obraźliwej, złośliwej bądź nieuprzejmej wypowiedzi. Oczywiście dla potrzeb publiczność na forum sprawę przedstawia przeinaczając fakty.
Cała ta sytuacja to - zdaje się - jedno wielkie oszustwo. Teraz z perspektywy zdarzeń i Twoich reakcji widać to jasno: najpierw naciągasz klienta, wysyłając mu towar niezgodny z zamówieniem i specyfikacją, a później powołujesz się na przepisy i ewentualnie, jeśli ktoś jest tak zdeterminowany i nie daje się zrobić w konia, łaskawie chcesz doprowadzić towar do stanu, w jakim powinien być od razu. Wstyd. A trudno inaczej jak działaniem złośliwym nazwać fakt, że zmieniłeś zdanie odnośnie zwrotu towaru po tym, jak upomniałem się o koszt przesyłki.
greg pisze:Kol. pisze: "cały problem i wszystkie dalsze nieszczęścia i nieporozumienia wynikają z nieprecyzyjnego opisu ", " przez to niedopowiedzenia i niejednoznaczne odpowiedzi, pachnie nawet trochę naciąganiem"
oto ta pachnąca naciąganiem oferta:
http://allegro.pl/latarka-solarforce-l2 ... 96704.html
Nie zakupiłem latarki przez Allegro. Latarkę zakupiłem po korespondencji z Tobą. Wszystkie szczegóły ustalaliśmy via email. I o tym napisałem. Jednak zamiast napisać wprost, jak to zrobiłeś powyżej, że światło jest żółte, cały czas pisałeś, że ma barwę 4700K.
greg pisze:Aby oceniać drugą stronę pod względem uczciwości, warto samemu być w tej materii w porządku, że zacytuję kol. "apoc": "Bez kunktatorstwa przejdę do sedna: czy latarka za 335 pln na fakturze może się cudownie rozmnożyć, czy wartość lampy led może się powiększyć o wartość zakupionych akcesoriów".
Kto tu kombinuje i naciąga?
To pomijam milczeniem, z oczywistych względów. Zbijanie towaru w komplety nie stanowi przestępstwa karno-skarbowego, o ile skarb państwa nie traci. W tym wypadku nie stracił, bo kwota całkowita była sumą składowych. Co więcej, zapłaciłem o parę złotych więcej z własnej woli - żeby nie komplikować obliczeń podatku.
greg pisze:Po drodze wyniknęły pewne uwarunkowania, które niejako przesądziły o formalnym rozwiązaniu tego problemu, zgodnie z aktualnym stanem prawnym w tej materii.
W poniższych przypadkach sprzedający może odmówić przyjęcia zwrotu towaru (oba kryteria są spełnione):
- zakup kupującego był związany z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą;
- rzeczy nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
Te uwarunkowania, to moja prośba o zwrot kosztów transportu towaru, który nie spełnia warunków, dla których go zakupiłem. Przez tydzień Grzegorzu podtrzymywałeś, że towar przyjmiesz, skoro jestem niezadowolony. I tak było do czasu, kiedy domagałem się zwrotu kosztów przesyłki. Wtedy nagle zmieniłeś zdanie i powołałeś się na przepisy. Żenada.

greg pisze:Skoro zamawiający twierdzi, że towar jest niezgodny z zamówieniem, obowiązkiem producenta jest doprowadzić towar do stanu zgodnego z zamówieniem i to wykonam.

Oby Grzegorzu, bowiem latarkę, kiedy otrzymam ją z po przeróbce od razu wysyłam do sprawdzenia parametrów: ilości emitowanego światła, barwy i czasów świecenia. W żadnym innym wypadku nie zadałbym sobie tyle trudu, bo zwyczajnie szkoda mi czasu i nerwów i nie jestem ani złośliwy, ani nie bywam mściwy. Ale po tym, w jaki sposób mnie potraktowałeś, postanowiłem, że jednak znajdę czas i to zrobię. Skoro zdecydowałeś, że sprawę załatwimy nie po dżentelmeńsku, to ja się dostosuję i podejmę rękawicę.

Zestawiając fakty:
- opis latarki nie był zgodny z prawdą - wina sprzedawcy,
- zamówiłem forward click - dostałem reverse click - wina sprzedawcy,
- zamówiłem neutralne światło - dostałem żółte - wina sprzedawcy,
- chciałem wymiany na właściwe - sprzedawca grał na czas,
- chciałem zwrócić na koszt sprzedawcy - sprzedawca się rozmyślił i zwrotu, pomimo wcześniejszych deklaracji, postanowił nie przyjmować,
- sprzedawca nie ma ochoty na pokrycie kosztów przesyłek.

Myślę, że to najlepsza reklama, jaką mogłeś sobie zrobić.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nadal kłamiesz i mataczysz. Nie jesteś uczciwy, oj nie. Przykład:

--- Original message follows ---
Temat: Re: L2p
Od: "Marek K. ZBOROWSKI" <marek.zborowski@gmail.com>
Do: "Grzegorz Plantos" <greg@deform.pl>
Data: 01-11-2015 16:35


On 2015-10-30 16:03, Grzegorz Plantos wrote:
> Za dużo tu kombinacji, z fakturą jak i całą resztą. Zrobimy to zgodnie
> z obowiązującymi przepisami w tej materii. W przypadku zakupu na
> fakturę nie ma opcji zwrotu towaru. Jeśli towar jest niezgodny z
> ofertą, obowiązkiem producenta jest doprowadzić towar do stanu
> zgodnego z zamówieniem i to wykonam.
>
> Proszę o przysłanie sprzętu do wymiany LED na XP-L o barwie 4700K.
> Zamówię te LEDy u dystrybutora do tej konkretnej latarki.
>
> Koszt wysyłki w wysokości standardowej paczki pocztowej pokrywam.
> Oczekuję na towar. Adres wysyłki:
>
> KRYPTON
> Śnieżna 48
> 54-043 Wrocław
>
>
Jutro paczka zostanie do Ciebie wysłana. Ponieważ jak stwierdziłeś, nie
odbierasz paczek na własny koszt, oczekuję zwrotu kosztów wysyłki w
formie przelewu na moje konto - kwotę podam jutro. Informuję Cię
również, że skoro życzysz sobie wysyłkę standardową paczką, taką właśnie
nadam latarkę, jednak robię to na Twoją wyłączną odpowiedzialność - w
przypadku zaginięcia lub uszkodzenia paczki, będziesz musiał mi zwrócić
koszt latarki.

--
Pozdrawiam / Best regards,
_________________________________________________________
Marek K. ZBOROWSKI


Nic na siłę. Nie chcesz tego sprzętu, odeślij. Przyjmę po prostu zwrot, wystawię korektę faktury, dostaniesz środki z powrotem na konto.
Szkoda mojego zdrowia na dalsze użeranie się z tym tematem.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

Dane personalne chyba powinny stanowic tajemnice korespondencji? Kolejny dowod odpowiedzialnosci.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tajemnica korespondencji piszesz. No tak, kłamstwa należy głęboko ukrywać.
Prowadzisz działalność gospodarczą, nie występujesz jako osoba fizyczna. Twoje dane osobowe są dostępne publicznie. Patrz CEIDG.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
apoc
Posty: 61
Rejestracja: sobota 13 wrz 2008, 22:21

Post autor: apoc »

greg pisze:Prowadzisz działalność gospodarczą, nie występujesz jako osoba fizyczna. Twoje dane osobowe są dostępne publicznie. Patrz CEIDG.
Primo: na forum występuję jako osoba prywatna, konto jest prywatne, a nie firmowe. Moje imię i nazwisko powinno stanowić tajemnicę korespondencji pomiędzy nami i jako takie nie powinno trafić bez mojej zgody na forum publiczne. Posługiwałem się również adresem mailowym prywatnym, a nie firmowym. I to kolejny powód, żeby pociągnąć Cię do odpowiedzialności.
Secundo: nawet, jeżeli przyjęlibyśmy Twoją nieprawdziwą wersję, to jak podmiot gospodarczy musiałbym udzielić Cie pisemnej zgody na przetwarzanie, przechowywanie i udostępnianie moich danych osobowych - do celów zamówienia i jakichkolwiek innych - czego również de facto nie zrobiłem.
Dlatego wzywam Cię do bezzwłocznego usunięcia nieprawidłowości, których się dopuściłeś, pod rygorem zgłoszenia za naruszenie stosownych przepisów.

Dodatkowo uwielbiasz najwyraźniej wyrywać wypowiedzi z kontekstu, żeby manipulować ich odbiorem, to to przyjrzyjmy się temu raz jeszcze:

Rozumiem, że Twoja cierpliwość w udzielaniu porad upierdliwemu klientowi-laikowi jest na wyczerpaniu;-) Ale jesteśmy na finiszu - pewnie podobnie jak i Ty, lubię być zadowolony z dokonanych zakupów, więc mam nadzieję, że mnie trochę rozumiesz;-) I wbrew pozorom doceniam fakt, że poświęcasz mi czas w piątek popołudniu.

Podsumowując:
- L2P 3 x XP-L ext 3.0 HE, forward click, V6 4700K - 1szt. x 335pln
- oring GITD - 1szt. x 5pln
- Solarforce FH-1 pouch na latarkę - 1szt. x 20pln
- ogniwo Panasonic NCR18650 3500mAh - 2szt. x 46pln
- Solarforce pudełko na akusy - 1szt. x 6pln
- Solarforce wodoodporne pudełko na akusy - 1szt. x 28pln

Suma: 486pln - 5% rabat=461,70 - przyjmuję 462,48 dla łatwiejszego liczenia - 2 x 188pln netto.
Jeśli gdzieś się pomyliłem, to proszę mnie popraw.

Jaka jest proponowana forma i koszt wysyłki?
----------------------------
Dziękuję za zamówienie,

kwota zgadza się, wysyłka kurier ubezpieczony UPS 25 zł lub paczka pocztowa Poczta Polska 13 zł,


Dane do przelewu:
XXXXX
----------------------------
A ja dziękuję za pomoc i cierpliwość. Należność przeleję, kiedy tylko mBank odzyska pełną funkcjonalność. Wysyłka będzie za pośrednictwem UPS na następujący adres:
XXXXX
----------------------------
Witaj,

Kwota za latarkę powiększona o 25pln na transport jest już na Twoim rachunku. Proszę o informację po wysyłce paczki.

----------------------------
Witaj,

OK, wysyłka najpóźniej w czwartek,

pozdrawiam,
Grzegorz
----------------------------
Czesc,

Latarka dotarla, ale...
- swiatlo jest cieplejsze niz sie spodziewalem - czy wyslales mi na pewno dobra barwe? Bo ta wyglada bardziej na 4k
- wlacznik mial byc forward, a jest reverse.

Propozycje co do.rozwiazania tej kwestii? Pozdr.

-----------------------------
Witaj,

w latarce zamontowany jest LED w najchłodniejszym odcieniu, jaki mam na stanie,

L2P 3x XP-L ma standardowo montowany włącznik reverse,

gumka włącznika GiTD została zamontowana, nie występuje coś takiego jak o-ring GiTD, ponieważ Solarforce nie używa o-ringów, lecz uszczelki L-shape, z czarnego silikonu

pozdrawiam,
Grzegorz

-----------------------------
Proponuje kontakt tel. - nr w stopce, poniewaz nie podales numeru do siebie, nie mogę zadzwonić - czekam na kontakt, ponieważ wsiadam właśnie do samochodu i nie będę mógł posługiwać się mailem
-----------------------------
Witaj,

wkład włącznika mogę wymienić,

odnośnie o-ringu GiTD, coś takiego nie występuje w Solarforce, podałem w wycenie koszt gumki włącznika GiTD i taką zamontowałem,

LED zimniejszy nie będzie, przykro mi,

mogę przyjąć zwrot towaru, po prostu,

pozdrawiam,
Grzegorz
------------------------------
Cześć,

O ile nieporozumienie z gumką faktycznie daje się sensownie wyjaśnić (nie spodziewałem się wymiany gumki wyłącznika, zaś potrzebny był mi oring - sztuka jest sztuka, więc zakładam, że tutaj sprawa jest jasna) - o tyle wyłącznik jest już wyłącznie przeoczeniem z Twojej winy i ewentualna wymiana części (w tym wysyłka towaru w obie strony) musiałaby się odbyć na Twój koszt. Barwę światła latarki - wg wszelkich dostępnych w internecie graficznych skal - oceniam na 3500-4000K, a takie światło jest przy moich zastosowaniach nie do zaakceptowania - zwłaszcza, że obiecywałeś ok. 4700K, czyli światło dość neutralne, prawie białe - tymczasem ewidentnie wysłałeś mi dużo cieplejszą barwę. W tej sytuacji zostawię sobie akumulatory i pudełka, jednak pokrowiec i latarkę będę musiał Ci zwrócić, bo nic mi z nich - chyba, że możesz zaproponować inne rozwiązanie.

Na zdjęciu porównanie od lewej: 5500K, 4500K, Twoje L2P.
-------------------------------
Witaj,

opcją jest montaż 3x Nichia NVSW219C, CRI 83 przy neutralnej barwie światła 5000K, ale oczywiście nic na siłę, jeśli sprzęt Ci nie odpowiada, odeślij mi go wraz z fakturą, wystawię nową, inaczej trzeba będzie bawić się w wysyłkę korekt w obie strony,

pozdrawiam,
Grzegorz
--------------------------------
Jestem otwarty na wszelkie rozwiązania, które prowadzą do szczęśliwego końca. Zrób mi proszę fotkę porównawczą beamu Nichia i dokładnie tego światła, które mi przysłałeś. Skoro dobra wola porozumienia jest z obu stron, mam nadzieję, że wypracujemy zadowalające porozumienie, a zwrot przyjmijmy jako ostateczność.
--------------------------------
Dobry wieczór,

dobrze się składa, ponieważ w poniedziałek wieczorem będę miał zmontowane latarki na 3x Nichia oraz 3x XP-L w wersji chłodniejszej i ciepłej, wtedy też zrobię foto porównawcze tych 3 sztuk,

pozdrawiam,
Grzegorz
--------------------------------
No to idealnie. Czekam na foty i mam nadzieję, że pozytywnie zakończymy sprawę. Czy chłodniejsza Cree oznacza chłodniejszą od tej, którą mi wysłałeś?
--------------------------------
Twoja jest chłodniejsza, mam jeszcze ciepłą wersję.

pozdrawiam,
Grzegorz
--------------------------------
Czy masz już dla mnie porównanie?
--------------------------------
Dobry wieczór,

niestety dopiero jutro, aktualnie jestem poza miastem.


pozdrawiam,
Grzegorz
--------------------------------
Środa minęła, odzewu brak. Rozumiem, że z porownania nici.
--------------------------------
Dzień dobry,

niestety chwilę dłużej to potrwa, przykro mi, proszę o cierpliwość,
pozdrawiam,
Grzegorz
--------------------------------
Witaj,

Wolalbym konkrety. Poki co wszystko to trwa juz tydzien, Ty masz kase, a ja nie mam latarki - wiec nie dziw sie prosze, ze cierpliwosc to akurat jedyna rzecz, ktora mi sie pomalu konczy. Pozdr.
--------------------------------
Przy okazji - żebyśmy wiedzieli o czym dyskutujemy i czy w ogóle nie marnujemy czasu - zdjęcie światła z Twojego L2P i mojej latarki o barwie neutralnej (sciana i grzejnik sa biale) oraz zdjęcie ze studia światła - ciepłe to ok. 3000k a neutralne ok. 4000k. Deklarowałeś temp barwowa ok 4700, porownujac to max 3500k. Ja potrzebuje światła neutralnego, bialego. 4500-5000k wiec jesli takiej barwy nie jestes mi w stanie dostarczyc, to szkoda czasu i zachodu.
--------------------------------
W barwie 5000K jest Nichia 219C, taką też proponowałem na początku naszej korespondencji. Na takie LEDy mogę wymienić aktualne. Zimniejszych XP-L nie mam, przykro mi.

Lub też przyjmę zwrot towaru.

pozdrawiam,
Grzegorz
--------------------------------
Grzegorzu,

Chcialbym, zebys mnie dobrze zrozumial: cree mialy miec ok 4700k, a maja na oko 3500k. Chce uniknac powtorki - jesli jestes pewien, ze to bedzie swiatlo ok. 5000k, to ok - porownaj sobie z przeslanymi przeze mnie zdjeciami. Pozdr.
--------------------------------
Piszę konkretnie o tym LED:
Nichia NVSW219C D300-320, 83Ra, 5000K
Jeśli ta opcja odpowiada, proszę o przysłanie latarki do wymiany.

pozdrawiam,
Grzegorz
--------------------------------
No i zatoczyliśmy pełne koło - bez porównania nie podejmę decyzji, bo już raz 4700K okazało się 3500K, a teraz 5000K może się okazać 3900K - to bez sensu. Ponieważ jak widzę, rozwiązanie problemu przekracza nasze możliwości, zamawiam kuriera na Twój koszt i w poniedziałek odsyłam Ci latarkę.
--------------------------------
Proszę zatem o zwrot sprzętu wraz z oryginałem faktury.

Natomiast nie przyjmuję przesyłek pobraniowych i w ten sposób proszę nie wysyłać sprzętu ponieważ wróci do nadawcy.

pozdrawiam,
Grzegorz
---------------------------------
No to słucham propozycji.
---------------------------------
Proszę o przysłanie sprzętu do zwrotu wraz z fakturą. Metoda wysyłki dowolna, paczek pobraniowych nie przyjmuję. Po prostu. To wszystko.

pozdrawiam,
Grzegorz
---------------------------------
Rozumiem, że koszt wysyłki zwrócisz mi wraz z należnością za odesłany towar?
---------------------------------
Za dużo tu kombinacji, z fakturą jak i całą resztą. Zrobimy to zgodnie z obowiązującymi przepisami w tej materii. W przypadku zakupu na fakturę nie ma opcji zwrotu towaru. Jeśli towar jest niezgodny z ofertą, obowiązkiem producenta jest doprowadzić towar do stanu zgodnego z zamówieniem i to wykonam.

Proszę o przysłanie sprzętu do wymiany LED na XP-L o barwie 4700K. Zamówię te LEDy u dystrybutora do tej konkretnej latarki.

Koszt wysyłki w wysokości standardowej paczki pocztowej pokrywam.
Oczekuję na towar. Adres wysyłki:
XXXXX
pozdrawiam,
Grzegorz
----------------------------------
Zgoda. Tylko nie rozumiem, dlaczego nie rozpoczęliśmy właśnie od tej opcji, skoro cały czas była taka możliwość? Przecież to było najprostsze rozwiązanie.
----------------------------------

Tak przebiegała nasza korespondencja. Wnioski proszę sobie wyciągnąć samemu.
greg pisze:Tajemnica korespondencji piszesz. No tak, kłamstwa należy głęboko ukrywać.
Prowadzisz działalność gospodarczą, nie występujesz jako osoba fizyczna. Twoje dane osobowe są dostępne publicznie. Patrz CEIDG.
To kończy dla mnie dyskusją z Tobą. Dalszą naszą korespondencję uważam za bezprzedmiotową. Dołożę wszelkich starań, żebyś już nikogo nie oszukał.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 lis 2015, 20:24 przez apoc, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ