Wybór przedniej lampki

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Badziewie!
Ogniwo szrot, na pewno nie mają 4200mAh, bardziej realne jest 600mAh.
600m zasięgu to bujda na kółkach.
Ładowarka najgorsza z możliwych.
Dioda bez chłodzenia (dziura pod nią) barwa okrutnie zimna/ niebieska.
Zoom to starty światła rzędu 40-50%.

Nie watro.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Trzymaj się z dala od "zuumów" to w zdecydowanej większości dziurawe, przereklamowane i awaryjne ustrojstwo. Nie wspominając o marnym rozkładzie światła ...
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

BJKoT pisze:Okeeeeej, a możecie wyrazić swoją opinię na temat tego sprzętu Aukcja :?:
Gościu ma sporą ofertę i może od niego byłoby warto coś wybrać ?
Ja bym określił to, co sprzedaje, jako śmieciowe (nie mylić z niszowymi).
BJKoT
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJKoT »

Chińczyk chińczykowi nierówny :?: :grin:
PK
Posty: 60
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PK »

Tak jak koledzy wyżej pisali, jeśli szukasz dobrej latarki za niewielkie pieniądze to najlepszym rozwiązaniem będzie któryś Convoy. Stosunek cena/ jakość jest chyba nie do pobicia przez innych producentów. Co do chińszczyzny to teraz praktycznie wszystko jest produkowane przez Chińczyków. Jednak wśród tych produktów są takie, które spełniają określone standardy jak i takie, które są typowymi jednorazówkami i dobrze jeśli w ogóle podziałają przez krótki okres po zakupie.
ledzio
Posty: 1
Rejestracja: środa 29 sty 2014, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Propozycja

Post autor: ledzio »

Witam,
Szczerze mówiąc osobiście mogę polecić UltraFire 502B albo 504B. Z diodą XM-L T6. Uważać na wersje z Q5!
Tylko wybrać z neutralną barwą siatła 5000K i lustrem rozpraszającym orange peel.

Ja śmigam z 502B, kolega ma 504B - parametry te same, 504B trochę lepsze robi wrażenie w środku.

Jeżdżę dużo po lesie i starcza zupełnie tryb Medium (do wyboru High, Medium, Low). Dokupiłem akku Panasonica 3400 i w trybie maks świeci koło 2 godzin!
W medium to już jest jakieś 5 - także polecam.
dodatkowo fajna jako normalna latarka
Załączniki
1.jpg
1.jpg (31.59 KiB) Przejrzano 2377 razy
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Re: Propozycja

Post autor: smokuxx1987 »

ledzio pisze:Witam,
Szczerze mówiąc osobiście mogę polecić UltraFire 502B albo 504B. Z diodą XM-L T6. Uważać na wersje z Q5!
Latarki które polecasz wymagają poprawek termicznych, w środku jest moduł D26 który lata luźno i nie odprowadza ciepła na obudowe.
To tylko kwestia czasu kiedy dioda się spali.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Uważać na wersje z Q5!
Q5 to nie dioda ale bin diody, dioda naprawdę nazywa się to XR-E. I paradoksalnie jest lepsza do tej latarki, bo przy 3W znacznie mniej się grzeje :mrgreen:
comrat
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 10 cze 2014, 21:20
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: comrat »

"Rozwala" mnie to w jaki sposób sprzedawcy zachwalają ich SUPER latareczki (szczególnie te zoomy).
Niestety ogromna większość ludzi daje się nabrać na te miliony lumenów z byle jakich diod cree.
Przerabiałem różne oświetlenia i wiele czytałem na ten temat.
Miałem latareczkę z zoomem, potem kupiłem czołówko-rowerówkę na xml-u T6 z kolimatorem i to światełko uznałbym jako pierwsze godne polecenia na rower.

Teraz mam Modowanego Convoya s3 z kolimatorem owalnym od Dariusza70 i niemodowanego Convoya s2.
I taki zestaw oświetlenia mogę uznać za wystarczający do jazdy rowerem zarówno miejskiej jak i typowo wyczynowej po lesie.

Koszt - w 200 zł można się zmieścić.
A jak to świeci? ktoś kto nie widział tego zestawu w akcji to nie jest w stanie sobie tego wyobrazić.
Krótko - samochody z dolnej i średniej półki mają gorsze oświetlenie niż taki zestaw Convoyów :-)
ODPOWIEDZ