Aktualizacja poniżej
Browar pisze:marmez, a jak oceniasz tą opaskę? Jest łatwo czy trudno "brudliwa"
Cześć. Ja mam popielato pomarańczową - jasną i wydaje mi się, że się będzie łatwo brudziła, jest też model z trochę ciemniejszą - popielato grafitowa:
http://petzl.pl/amc/petzl/sport/detale/ ... p,650.html Na grafitowym na pewno mniej brud będzie widać niż na pomarańczowym
Browar pisze:guma jest gęsta czy nie bardzo?
Guma jest dość mocna, gruba, czy gęsta... nitki tylko widać, gumek nie mogę się dopatrzyć. Sprawia wrażenie solidniejszej niż w innym moim Petzlach. Mimo, że węższa, to się trudniej rozciąga niż stare szersze w poprzedniej Tikka. No i też gęściej utkana.
Browar pisze:Da się zastosować jakby co opaskę naprawczą Petzla?
Standardowo i bezproblemowo się nie da. Ale chyba się da... Już wyjaśniam, po pierwsze, zeby się pozbyć tej, która jest, to trzeba ją przeciąć... po drugie w nowej przy czołówce (przy przejściu przez oczka plastiku pasek jest o ok 4mm szerszy, a na na środku zasłania prawie całą powierzchnię styku z czołem i jest ok 1cm szerszy. W starej na tej naczołowej części było pogłębienie na pasek, w nowej pogłębienia nie ma, bo jedyna pasek ma dotykać do czoła. Różnicy w wygodzie nie czuję, może mniej zimna na początek (bo plastiku nie dotykamy czołem). Tak, że możliwe, że zamienny pasek będzie spełniał swoją rolę, a możliwe, że na takim 1cm węższym pasku czołówka będzie trochę mniej stabilna, ale z tym też by można sobie poradzić, np. podkleić jakiś dystans by zrobić wgłębienie na pasek jak w starej wersji.
Ten plastikowy element naczołowo-napaskowy ze starej wersji nie pasuje do nowej niestety.
[ Dodano: 4 Maj 2014, 09:17 ]
Zrobiłem kilka zdjęć z wnętrza czołówki.
Nie wiem jaka to jest dioda. Wymiar to ok. 3.0mm bok.
Więcej zdjęć w galerii:
https://picasaweb.google.com/1066285394 ... redirect=1#
Elektronika czołówki jest uszczelniona od świata zewnętrznego "zintegrowaną" uszczelką. Wszystkie plastiki wyglądają bardzo dokładnie wykonane. Wszystko ładnie pasuje.
[ Dodano: 8 Maj 2014, 06:10 ]
Dominik opublikował swoją recenzję:
http://www.light-test.info/index.php?op ... 54&lang=pl
I napisał, że wykorzystany LED to:
Osram OSLON SSL 150 Sreetwhite z selekcji barwnej 5000 K - 7500 dlatego w porównaniu z lampkami na Cree światło wydaje się zimno-niebieskie. Wydajność tych ledów jest na bardzo zadowalającym poziomie 139 lm/W, ale kąt rozsyłu 150° i stopka 2828 nie pozwoli na zabawy z wymianą na go inne ledy.