Ktora latarka bedzie lepsza?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Ktora latarka bedzie lepsza?

Post autor: rozbujnik »

Potrzebuję kupić latarkę na rower dla dziewczyny, sam używam SF L2 od Grega i jestem b.zadowolony.
Zastanawiam się jednak nad latarkami od Upka, a konkretnie nad modelami A7 MOD XM-L U2 i UltraFire C2 .

Która z tych 3 będzie najlepszym wyborem? Dużo osób na forum poleca tą od grega, jednak chciałem się zorientować jak wypada ona na tle dwóch w/w.
Ostatnio zmieniony środa 08 sie 2012, 12:35 przez rozbujnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Witaj,
w A7 przydało by się zobaczyć jak jest rozwiązane odprowadzanie ciepła z piguły na body, więć ciężko coś o niej powiedzieć.
C2 to już sprawdzona konstrukcja, ale jak dla mnie zbyt skupiona wiązka na rower.
Więc jeśli nie masz innych faworytów, to moim zdaniem warto dołożyć do Gregowej. Tym bardziej, że już taką masz i wiesz na co ją stać.
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

Hmm, bo w zasadzie byłem przekonany, żeby wziąć C2 ze względu na budżet... A Ty masz może jakąś inną propozycję?
Ostatnio zmieniony środa 08 sie 2012, 16:27 przez rozbujnik, łącznie zmieniany 1 raz.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

rozbujnik pisze:bylem przekonany, zeby wziasc C2 ze wzgledu na budzet
Cena obu tych latarek (grega i upka) to 150 +- 10 zł. Jeżeli tak na to spojrzeć, to czy budżet jest tak istotny :mrgreen:
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

Wiesz, biorę dwa komplety... a za różnicę w cenie są ogniwa... Zresztą to nie jedyne wydatki rowerowe... dlatego szukałem jakiejś alternatywy. A po za tymi latarkami nie ma faktycznie nic do wyboru?
Liczyłem też na to, że C2 szerokością światła będzie podobna do tej L2 i przy okazji poświeci trochę dalej niż L2, jak wyjeżdżałem ostatnio na Mazury, to L2 naprawdę dużo oświetlała, jednak brakowało mi tych kilku metrów do przodu...
Ostatnio zmieniony środa 08 sie 2012, 16:29 przez rozbujnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

C2 na rower nie bardzo - oświetli ci teren daleko, ale pod nogami (kołem) w ogóle.
ILPT
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

No ok, to w takim razie oprócz SF L2 jest jeszcze coś wartego uwagi? Przecież to nie możliwe, żeby tylko jedna latarka była odpowiednia na rower :?: :!:
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

A co powiesz o C8 z refem OP?
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

No wiesz... powiem, że mało mi to mówi :P po to tu jestem, żeby się czegoś dowiedzieć, oraz aby mi ktoś doradził ;).

Edit: a jak to będzie świeciło w porównaniu z L2 ;> ?


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Reszta zależy już od ciebie, jaki chcesz budżet na to przeznaczyć, C8 i C2 mają większe skupienie niż L2P, zależy kto co woli.
Będzie świeciło dalej. Możesz to wykorzystać ustawiając latarke tak żeby dolny spill świecił na krótką odległość a spoot na dalszą.
Jutro jade na rower w nocy to sobie porównam która jak świeći i do jakiego terenu bardziej użyteczna.
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

A masz Solar Force i UltraFire ? Fajnie by było jakieś porównanie zobaczyć, jak to świeci.

Wiem, że C8 i C2 mają większe skupienie, ale jak bardzo jest mniejsze to oświetlanie boków? Kurcze jakieś fotki porównawcze by się przydały :/. Bo tak to laikowi ciężko to ogarnąć :/
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

rozbujnik pisze:L2 naprawdę dużo oświetlała, jednak brakowało mi tych kilku metrów do przodu...
Może nie wiesz, że greg oferuje możliwość wymiany refa na SMO, pisze że zasięg wzrasta o 25% ? Ale to zwiększa i tak duży koszt lampki, więc skoro Ciebie budżet ogranicza to nie jest rozwiązanie :(
rozbujnik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 17:36
Lokalizacja: Polska :)

Post autor: rozbujnik »

No a załóżmy przy zmianie tego reflektora na SMO, dużo węziej będzie świeciła ta latarka ?
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Napisz do Grega, na pewno będzie miał porównanie obu. A jak nie, to jak będzie miał chwile czasu to może zrobi. Wtedy zadecydujesz :)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Mam L2P i sterownik od Grega z autorskim softem i ultrafire C8 z fabrycznym sterownikiem jak to już ktoś nazwał : " samo zło" czyli daje tyle ile jest w stanie oddać ogniwo. Do lasu brał bym coś co świeci szeroko a na drogi coś co świeci dalej.
ODPOWIEDZ